Rosyjskie media: Pierwsze zwycięstwo Dynama bez Kurka, Zenit mistrzem tie-breaków

W IV kolejce rosyjskiej Superligi zespół wicemistrza kraju odniósł pierwsze zwycięstwo od momentu kontuzji Bartosza Kurka, Zenit Kazań znów wygrał po tie-breaku, a Grozer został bohaterem Biełgorie.

Tomasz Rosiński
Pierwsze zwycięstwo Dynama bez Kurka

Dynamo Moskwa w IV kolejce Superligi odniosło dopiero drugie zwycięstwo w sezonie, wygrywając z Lokomotiwem Charków 3:2. Wcześniej wicemistrzowie Rosji, którzy muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Bartosza Kurka, przegrali spotkania z Iskrą Odincowo oraz Jarosławiczem Jarosław. - Jesteśmy daleko od idealnej formy. Zwycięstwo nad Lokomotiwem poprawia nastrój, ale nic więcej. Należy dodać, że istnieją pewne trudności związane z kontuzjami zawodników. Wszystko to jest przez nas bardzo boleśnie tolerowane – powiedział na łamach championat.com trener Dynama, Jurij Czerednik. - Nieobecność Bartosza Kurka w dużym stopniu wpływa na wyniki zespołu. Jest on światowej klasy zawodnikiem. Uraz Kurka jest to poważna strata z psychologicznego punktu widzenia. Mogę tylko powiedzieć, że pierwszy mecz w Lidze Mistrzów będziemy grać bez niego. Byłbym szczęśliwy, gdybym mógł zastąpić Bartosza - dodał rosyjski szkoleniowiec.

Marlon zachwycony atmosferą w lidze rosyjskiej

Brazylijski rozgrywający Marlon Yared, który od tego sezonu gra w Dynamie Krasnodar i od razu został kapitanem tej drużyny, powiedział, że podobała mu się atmosfera w hali podczas meczu z Szachtiorem. - Naprawdę podobała mi się atmosfera na hali! To było niesamowite! Mówiąc o naszej grze myślę, że musimy atakować więcej ze środka. Teraz będzie krótka przerwa w rozgrywkach i będziemy pracować w celu wyeliminowania tych problemów.

Tomaso Totolo: Gra w obronie i bloku kluczem do zwycięstwa Iskry

Były trener Akademików z Olsztyna, a obecnie drugi szkoleniowiec Iskry Odincowo - Tomaso Totolo skomentował grę swojego zespołu w czwartym meczu ligi rosyjskiej, w którym Iskra bez problemów pokonała Prikamie Perm. - Ostatnio graliśmy przeciwko temu zespołowi w Pucharze Rosji i spotkaliśmy się z silnym oporem z ich strony, więc wiedzieliśmy czego się spodziewać. Mieliśmy problemy ze skutecznością w ataku, szczególnie w kontrataku. Ale nasza gra w obronie oraz w bloku była w porządku i to było kluczem do zwycięstwa.

Biełgorie odwróciło losy spotkania, Grozer bohaterem

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach odniósł zespół Biełgorie Biełgorod, który, mimo iż przegrywał 0:2 w setach z beniaminkiem z Groznego wygrał ostatecznie to spotkanie w pięciu setach. Najlepszym zawodnikiem meczu był były atakujący Asseco Resovii, Georg Grozer, który zdobył 23 punkty.

Zenit Kazań mistrzem tie-breaków

Kibice w mieście Ufa obejrzeli świetne spotkanie pomiędzy niepokonanymi do tej pory Uralem i Zenitem Kazań. Mistrz Rosji wygrał ten pojedynek w piątym secie 20:18 i było to jego 3 zwycięstwo po tie-breaku w ostatnich czterech meczach. Podopieczni Władimira Alekno pozostali jedynym zespołem bez porażki w Superlidze.