Liga Mistrzów gr. D: Łatwa inauguracja Lube Banca, Generali wygrało po tie-breaku

W pierwszej kolejce grupy D Ligi Mistrzów, pewne zwycięstwo nad Euphony Asse-Lennik odniosła Lube Banca Macerata, natomiast Generali Unterchahing dopiero po tie-breaku pokonało ACH Volley Lublana.

Tomasz Rosiński

Dobrą formą od początku sezonu imponują siatkarze mistrza Włoch - Lube Banca Macerata, którzy wygrywają mecz za meczem. W środowy wieczór nie dali szans belgijskiemu Euphony Asse-Lennik, wygrywając bez straty seta. Najlepiej w tym pojedynku punktował Iwan Zajcew, który uzbierał 15 "oczek". - Jesteśmy w stanie wygrać spotkanie dzięki dobrej koncentracji, zwłaszcza w pierwszym oraz trzecim secie i to jest jedna z tych rzeczy, które dały mi najwięcej satysfakcji w tym pojedynku. Pozostałe to oczywiście wynik końcowy i debiut dwóch młodych zawodników  Randazzo oraz Tartaglioniego - powiedział po spotkaniu trener Lube, Alberto Giuliani.

Rywalizacja w drugim środowym spotkaniu grupy D była o wiele bardziej zacięta. Dopiero piąty set, w którym niemieckie Generali Unterchahing pokonało 17:15 słoweński ACH Volley Lublana, rozstrzygnął losy tego pojedynku. Niemiecki klub do zwycięstwa poprowadził Christian Dunnes, który zdobył 21 punktów.

Wyniki grupy D Ligi Mistrzów:

Euphony Asse-Lennik - Lube Banca Macerata 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)

ACH Volley Lublana - Generali Unterchahing 2:3 (25:19, 22:25, 23:25, 25:19, 15:17)