Puchar CEV: Andreoli poległo w Finlandii, ale Jarosz nie zawiódł - podsumowanie dnia

Sensacyjną porażkę z fińskim zespołem VaLePa Sastamala poniosła drużyna Jakuba Jarosza - Andreoli Latina. Polski atakujący był najlepszym zawodnikiem w swoim zespole.

Tomasz Rosiński

Mistrz Finlandii - VaLePa, dał lekcję siatkówki półfinaliście Serie A z poprzedniego sezonu i zwyciężył 3:1. Kluczowym momentem spotkania okazał się być czwarty set, kiedy to Andreoli prowadząc 11:8, straciło siedem kolejnych punktów (11:15) i już nie było w stanie nawiązać walki o doprowadzenie do tie-breaka. Jakub Jarosz rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na parkiecie w drugim secie przy wyniku 19:15 dla fińskiego klubu. Polski atakujący starał się jak mógł, ale nie miał w środowy wieczór wsparcia ze strony swoich kolegów. Jarosz zakończył mecz z dorobkiem 19 punktów przy 70 proc. skuteczności w ataku.

Wyniki środowych spotkań w Pucharze CEV:

VaLePa Sastamala (Finlandia) - Andreoli Latina (Włochy) 3:1 (26:24, 25:19, 23:25, 25:20)

VaLePa Sastamala: Kunnari (21), Esko (2), Vesanen (10), Krastins (8), Medenis (20), Venski (10), Korhonen (libero) oraz Makinen.

Andreoli Latina: Rauwerdink (9), Gitto (7), Troy 13, Patriarca (3), Sottile (1), Noda (2), Rossini (libero) oraz Jarosz (19), Verhees (8), Fragkos (7), Guemart.

Maliye Milli Piyango Ankara (Turcja) - Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 14:25, 26:24, 17:25)

Calcit Kamnik (Słowenia) - Posojilnica AICH/DOB (Austria) 3:2 (25:21, 24:26, 25:21, 20:25, 15:11)

Spacer z wybojami - relacja z meczu Maliye Milli Pyango Ankara - Jastrzębski Węgiel

Puchar CEV: Pogromca Delecty pewnie wygrywa - podsumowanie wtorkowych spotkań