KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jekaterina Gamowa kończy z reprezentacją

Gwiazda rosyjskiej siatkówki potwierdziła, że zakończyła już swoją przygodę z kadrą Sbornej. Po igrzyskach w Londynie zawodniczka sugerowała o odpoczynku od drużyny narodowej.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Reprezentacja Rosji przeżyła na igrzyskach olimpijskich w Londynie niemiłe rozczarowanie: po pięciu pewnych zwycięstwach w fazie grupowej turnieju Sborna odpadła w ćwierćfinale z późniejszymi triumfatorkami, drużyną Brazylii. Porażka była tym dotkliwsza, że aktualne mistrzynie świata liczyły na przełamanie olimpijskiej klątwy i zdobycie upragnionego złota. Fatalną atmosferę w kadrze pogorszyła wiadomość o samobójczej śmierci selekcjonera kadry, Siergieja Owczynnikowa.

Dla wielu rosyjskich siatkarek temat reprezentacji jest bolesny i nieprzyjemny, dlatego nie dziwi specjalnie decyzja Jekateriny Gamowej o rozbracie z kadrą Rosji. Siatkarka już po igrzyskach zapowiadała, że zamierza zrobić sobie przerwę od występów w reprezentacji. Po ostatnim spotkaniu Dynama Kazań zapytano atakującą o opinię na temat nowej formuły turnieju World Grand Prix (w którym wbrew początkowym pogłoskom zagra drużyna Rosji) i szansach na jej powrót do drużyny narodowej. Odpowiedź Gamowej była krótka: - Nie zamierzam już występować w reprezentacji. To moja ostateczna decyzja.

32-letnia atakująca zadebiutowała w kadrze w wieku 19 lat i od tamtej pory była filarem ofensywy Sbornej. Do najważniejszych reprezentacyjnych osiągnięć zawodniczki należy m.in. dwukrotne mistrzostwo Europy (1999, 2001) i świata (2006,2010), dwukrotne zdobycie srebrnego medalu IO (2000, 2004), finał Pucharu Świata (1999), siedem medali World Grand Prix oraz liczne nagrody indywidualne, z których najważniejszą jest tytuł MVP mistrzostw świata z 2010 roku.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
saqueviagem.com.br/russiavolley.com
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×