Dominacja mistrza Polski - relacja z meczu Atom Trefl Sopot - Siódemka Legionovia Legionowo

W meczu 10. kolejki Orlen Ligi, mistrz Polski, Atom Trefl Sopot podejmował zespół tegorocznego beniaminka, Siódemki Legionovii Legionowo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrzyń Polski 3:0.

Anna Kossabucka

Przed rozpoczęciem pojedynku nastąpiła uroczystość strojenia kibicowskiej choinki. Pierwsze ozdoby zawiesiły kontuzjowane zawodniczki - Dorota Pykosz oraz Sylwia Wojcieska.

Pierwsza partia rozpoczęła się od pewnej gry sopocianek, które bardzo skutecznie prezentowały się w polu zagrywki (8:3). Zawodniczki z Legionowa zdołały nieco zbliżyć się do swoich rywalek, po efektownym bloku na Rachel Rourke. Dodatkowo Atom miał duże problemy w przyjęciu, z którym nie radziła sobie Erika Coimbra. Trener Adam Grabowski zmuszony był do wprowadzenia na parkiet Anna Podolec. Gra z obu stron była nieco monotonna i bez emocji, jako że gospodynie kontrolowały przebieg tej odsłony. Dopiero w ostatnich punktach tego seta gościom udało się postraszyć mistrzynie Polski - głównie poprzez bloki na Rourke. Ostatecznie jednak sopocianki dowiozły wynik do końca tej partii i wygrały ją do 21.

Druga odsłona miała nieco inny przebieg. W pierwszych akcjach, to legionowianki popisywały się skutecznymi atakami, zwłaszcza w wykonaniu Marty Łukaszewskiej. Doświadczenie gospodyń jednakże wzięło górę i już na pierwszej przerwie technicznej to sopocianki prowadziły 8:6. W środkowej części tej partii toczyła się dość chaotyczna gra z obu stron - kibice zgromadzeni w niewielkiej liczbie byli świadkami wielu prostych błędów oraz złych rozegrań z obu stron (15:12). Atom wyraźnie miał problemy ze skończeniem ataku, jako że Rachel Rourke miała wyraźnie słabszy dzień i jej skuteczność była wyjątkowo niska. W tym momencie legionowianki poczuły swoją szansę i dzięki walecznej grze w obronie zdołały wyjść na prowadzenie 15:16. Atomówki jednakże zmobilizowały się na końcówkę tej odsłony i dzięki trudnej zagrywce oraz niezłemu rozegraniu Doroty Wilk, wygrały drugiego seta do 19.

Pierwsze piłki w kolejnym secie stały pod znakiem błędów zawodniczek Siódemki. Nie radziły sobie one w przyjęciu i w związku z tym miały problem z kończeniem ataku. Jedynym elementem w jakim dorównywały sopociankom to blok. Jednakże to Atom cały czas kontrolował przebieg tej partii (8:5). Dalszy ciąg tej odsłony to tylko odraczanie egzekucji - gospodynie nie miały problemów, by zakończyć mecz w trzech setach.

Atom Trefl Sopot - Siódemka Legionovia 3:0 (25:21, 25:19, 25:9)

Atom: Coimbra, Bełcik, Szeluchina, Łukasik, Rourke, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Podolec, Kwiatkowska, Wilk, Kuziak, Cabrera