Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Na krótką chwilę Czarni odetchną od siatkówki

Trener Czarnych nie ukrywa, że zależało mu na zwycięstwie z MKS-em Będzin. Teraz przyjdzie czas na krótki odpoczynek, a już w najbliższy weekend radomianie zmierzą się w pucharowym dwumeczu z ZAKSĄ.
Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski

Przed piątkową konfrontacją z MKS-em Banimex Będzin zawodnicy i sztab szkoleniowy beniaminka pierwszej ligi podkreślali, że mecz z trzecią drużyną ubiegłego sezonu nie będzie łatwy. - To się potwierdziło. Były emocje od początku do końca - przyznaje Wojciech Stępień, trener Czarnych.

- Pierwszego seta wygraliśmy zdecydowanie - zaznacza, jednocześnie zdając sobie sprawę z tego, że jego podopieczni mieli dużo szczęścia w kolejnej partii. - W drugim secie mieliśmy już duże problemy, ale ostatecznie rozstrzygnęliśmy go na swoją korzyść - mówi opiekun RCS-u.

W następnych odsłonach gospodarze wyraźnie "spuścili z tonu", co obróciło się przeciwko nim. - Później zaczęło się pewnego rodzaju lekceważenie, nonszalancja. Rywal wykorzystał nasze błędy, my z kolei nie potrafiliśmy się z tego otrząsnąć - przypomina szkoleniowiec. - Były duże wahania w tej grze - nie ukrywa.

Niemniej jednak, Stępień wyraża radość z kilku powodów. - Przede wszystkim bardzo się cieszymy z zakończenia tej części sezonu. Podchodzimy do świąt w dobrych nastrojach. Zwyciężyliśmy, ale jeszcze bardziej cieszymy się z tego, że trochę odetchniemy od tej siatkówki - zdradza.

Koniec zmagań ligowych nie oznacza jednak dla radomskich sympatyków siatkówki braku emocji jeszcze w tym roku. - Przed nami dwa mecze z ZAKSĄ w Pucharze Polski. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców. Wydaje mi się, że nie stoimy na straconej pozycji - stwierdza trener.

Większość zawodników Czarnych pochodzi z Radomia, więc spędzi święta na miejscu. Spoza tego miasta jest m.in. Krzysztof Ferek, atakujący. Jak jednak zdradza, nie będzie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek. - Święta spędzę z rodziną, konkretnie wigilię i pierwszy dzień. Dwudziestego szóstego grudnia wieczorem będę musiał już wracać, bo następnego dnia mamy zaplanowany trening, a w samochodzie te cztery godziny spędzę, bo to kawał drogi, kilkaset kilometrów - informuje.

Zapytany o to, czego życzyłby kibicom, odpowiada: - Przede wszystkim wesołych świąt, dużo zdrowia i zadowolenia z drużyny. Natomiast kolegom z zespołu i samemu sobie życzy zdrowia. - Reszta przyjdzie, a ono będzie najważniejsze, bo jeszcze wiele meczów przed nami w tym sezonie - kończy.

Trochę odetchniemy od siatkówki - cieszy się Wojciech Stępień Trochę odetchniemy od siatkówki - cieszy się Wojciech Stępień

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×