Superliga: Porażka Dynama, powrót Kurka. Świetny mecz i nieudana pogoń Żygadły za Grozerem

"Polskie" zespoły w rosyjskiej Superlidze nie zaliczą XII kolejki do udanych. Dobrą wiadomością jest powrót na parkiet lidera reprezentacji Polski, Bartosza Kurka.

Tomasz Rosiński

Dynamo Moskwa uległo w trzech setach Gazpromowi-Jurdze Surgut, w każdej z partii przegrywając minimalną różnicą punktów. Najważniejszą wiadomością dla polskich fanów jest zapewne powrót na boisko Bartosza Kurka (wszedł z ławki rezerwowych), który w końcu wrócił do pełni zdrowia po kontuzji odniesionej na początku października 2012 roku.

Bardzo emocjonujące spotkanie obejrzeli fani w Biełgorodzie, gdzie miejscowe Biełgorie pokonało Fakieł Nowy Urengoj, w którym występuje Łukasz Żygadło. Gospodarze prowadzili już 2:0 w setach, ale ambitnie grający zespół polskiego rozgrywającego zdołał doprowadzić do tie-breaka. W piątym secie podobnie jak w całym pojedynku Fakieł próbował dogonić drużynę Georga Grozera (z 7:3 na 7:7), lecz ostatecznie musiał uznać wyższość zdobywcy Pucharu Rosji (15:12).
Kibice w Biełgorodzie nie mogli narzekać na brak emocji, a zespół Żygadły był bliski pokonania zdobycy Pucharu Rosji / fot: fakelvolley.com Kibice w Biełgorodzie nie mogli narzekać na brak emocji, a zespół Żygadły był bliski pokonania zdobycy Pucharu Rosji / fot: fakelvolley.com
Szachtior Soligorsk, którego barwy reprezentuje Łukasz Kadziewicz, doznał 11 porażki w sezonie. Tym ekipę z Soligorska pokonał Kuzbass Kiemierowo w stosunku 3 do 1.

W pozostałych spotkaniach ligi rosyjskiej zwycięstwa odnosili faworyci, a mianowicie Zenit Kazań, Lokomotiw Nowosybirsk oraz Ural Ufa, którego do zwycięstwa poprowadził duet Miguel Falasca - Leandro Vissotto.

Wyniki XII kolejki rosyjskiej Superligi:

Gazprom-Jurga Surgut - Dynamo Moskwa 3:0 (32:30, 25:23, 25:23)

Biełgorie Biełgorod - Fakieł Nowy Urengoj 3:2 (25:19, 28:26, 16:25, 20:25, 15:12)

Kuzbass Kiemierowo - Szachtior Soligorsk 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:22)

Ural Ufa - Iskra Odincowo 3:1 (23:25, 25:21, 25:23, 25:21)

VC Grozny - Gubernija Niżny Nowogród 1:3 (27:25, 20:25, 21:25, 21:25)

Lokomotiw Nowosybirsk - Lokomotiw Charków 3:1 (25:20, 22:25, 25:14, 25:15)

Zenit Kazań - Prikamie Perm 3:1 (25:8, 19:25, 25:23, 25:20)

Jarosławicz Jarosław - Dynamo Krasnodar 1:3 (25:21, 18:25, 19:25, 22:25)