Europejskie puchary: Od nowego sezonu "złoty set" tylko w przypadku remisu w punktach

Na oficjalnej konferencji prasowej przy okazji Final 4 Ligi Mistrzyń w Stambule, prezydent CEV przedstawił nowe zasady awansu w fazie play-off w europejskich pucharach, które wejdą od nowego sezonu.

Tomasz Rosiński
Andre Meyer zaprezentował nowy system awansów, wydaje się bardziej sprawiedliwy, w klubowych rozgrywkach siatkarskich w Europie. Do tej pory trzeba było wygrać dwa spotkania, bądź wygrać jeden pojedynek w dwumeczu, a później "złotego seta", żeby w fazie play-off uzyskać awans do kolejnej rundy. Od nowego sezonu wejdzie następujący system punktowania, znany z gier grupowych: 3 punkty za zwycięstwo 3:0; 2 punkty za zwycięstwo 3:2, zaś 1 punkt za porażkę 2:3; 0 punktów za porażkę 1:3, bądź 0:3. "Złoty set" byłby dopiero rozgrywany w przypadku remisu punktowego np. wygrana 3:2 i porażka 2:3.
 PGE Skra Bełchatów była w tym sezonie jedną z ofiar PGE Skra Bełchatów była w tym sezonie jedną z ofiar "złotego seta".
Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!