Pokaz rosyjskiej siły, Polacy wicemistrzami Europy kadetów

Reprezentacja Polski kadetów w finale mistrzostw Europy musiała uznać wyższość rosyjskiej kadry i zakończyła turniej na drugim stopniu podium.

Tomasz Rosiński

Pierwsza partia finałowego pojedynku od początku do końca przebiegała pod dyktando Rosjan, którzy wygrali ją 26:16 i pierwszy przegrany przez Polskę set w turnieju stał się faktem.

Na początku drugiej odsłony reprezentacja Rosji szybko wyszła na prowadzenie 8:1 i już spokojnie do zakończenia tego seta kontrolowała wydarzenia na boisku (25:18).

W 3. części meczu podopieczni Wiesława Czai obudzili z letargu i wypracowali sobie trzy "oczka" przewagi (11:8). Polacy od tego momentu uwierzyli w siebie i potrafili dowieść prowadzenie aż do końca III partii (25:22).

Czwarty set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Od stanu 20:20 Rosjanom udało się cztery kolejne akcje przechylić na swoją korzyść (20:24). Polacy nie byli już w stanie odrobić tej straty (21:25) i przegrywając czwartego seta zostali wicemistrzami Europy kadetów.
Polscy wicemistrzowie Europy kadetów / fot: CEV Polscy wicemistrzowie Europy kadetów / fot: CEV
Polska - Rosja 1:3 (16:25, 18:25, 25:22, 21:25)

Polska: Badura, Gryc, Bućko, Bieńkowski, Śliwka, Szymura, Piechocki (libero) oraz Szalpuk, Lemański, Fornal

Rosja: Pankow, Własow, Trojnin, Poletajew, Gonczarow, Czepura, Andrejew (libero) oraz Belogordcew, Ursow

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!