Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Niemczyk o kadrze: Brakuje zgrania. Dać sztabowi czas do 2015 roku

[tag=1164]Andrzej Niemczyk[/tag] przyznaje, że kadrze siatkarek brakuje zgrania oraz czasu. Uważa, że zespół trenera Makowskiego ma potencjał, na którego objawienie należy jeszcze poczekać.
Miłosz Marek
Miłosz Marek

W weekend polskie siatkarki przekonały się, jak dużo pracy jeszcze przed nimi, aby dorównać do najlepszych zespołów na świecie, choć rywalki z którymi się mierzyły nie były z najwyższej światowej półki. - Nie możemy mówić, że mamy gorsze zawodniczki od rywalek. One po prostu nie są zgrane, pracowały ze sobą zbyt mało czasu. Trener nie może pracować dzień i noc, bo to nie maszyna, która może pracować bez przerwy, żeby nadrobić stracony czas. Tak się nie da - twierdzi Andrzej Niemczyk, były trener reprezentacji siatkarek, z którą w 2003 i 2005 roku sięgnął po mistrzostwo Europy.

Według szkoleniowca nie tylko siatkarki potrzebują czas na zgranie, ale przede wszystkim to ich opiekun musi mieć spokój i komfort pracy. - Od 2006 roku było już 5 trenerów, każdy z inną koncepcją gry, każdy zaczyna od nowa. Jeżeli to się nie zmieni, i nie mówię tu wyłącznie o siatkówce w Polsce, to nawet dobry materiał ludzki, a takim dysponujemy, nie osiągnie zbyt wiele - przyznaje.

Niemczyk rezultatami osiąganymi w World Grand Prix nie przejmuje się za bardzo. - Dla mnie wyniki to sprawa drugorzędna. Wiedziałem, że nie ma szans na zakwalifikowanie się do finału World Grand Prix, ale każdy mecz należy starać się wygrać - podkreśla.

Mimo niepochlebnych recenzji w przekonaniu doświadczonego trenera zespół ciągle ma szanse na zaistnienie w światowej siatkówce, jednak na to potrzeba czasu. - Mnie nikt nie wierzy, ale jeśli osiągniemy z tym trenerem, z tym zespołem szczyt formy w 2015 roku, kiedy będą kwalifikacje olimpijskie, mistrzostwa Europy, to mamy szanse dobrze wypaść na igrzyskach w Rio. To będzie dobrze wykonana praca - dodaje.

Andrzej Niemczyk o jubileuszu: Mogę przyjąć każdy zakład o zwycięstwo "Złotek"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • matio 3 KSM KROSNO - zawsze JASKÓŁKI Zgłoś komentarz
  wez chlopie te kadre pod swoje rece NIEMCZYK -co reka tojto inni pomarzyc ....
  • Eroll Zgłoś komentarz
   Trudno powiedzieć, aby przegrywając sety do 15 się starały. Wstyd i kompromitacja, a nie walka.
   • macias22 Zgłoś komentarz
    nie na obecnych zawodniczkach powinna być budowana kadra,a na tych,których nie ma,a mam nadzieję,że będą w przyszłym sezonie trenerze....gra Kaśki na przyjęciu zaowocuje za rok,ale
    Czytaj całość
    koniecznie trzeba dogadać się z takimi siatkarkami jak Skorupa, Werblińska, Okuniewska, Kasza,bo w obecnym składzie to nawet po 10 latach nic nie osiągniemy.bez Anki na przyjęciu zespół traci,tak samo jak bez Skorupy na rozegraniu.
    • KANAP Zgłoś komentarz
     Nawet jakby im dali z 5 lat to nic z tego nie będzie, tam są w składzie zawodniczki pozbawione talentu. Pora coś zrobić aby takie siatkarki jak Skorupa, Okuniewska, Jagieło, Werblińska,
     Czytaj całość
     Kasza, Kaczorowska, Skowrońska (z Dąbrowy), Zaroślińska grały w kadrze. Kosek (Różycka) i Kaczor niestety nie mają odrobiny talentu.
     • D2U Zgłoś komentarz
      Ja daję czas tylko do MŚ 2014 z którego punkty będą się liczyły w rankingu do kwalifikacji na IO. Jeżeli nie będzie wyraźnego progresu w stosunku do tego co jest w tej chwili to znaczy
      Czytaj całość
      ze trener nie nadaje się (miejsce 6-8).
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×