ME 2013: Świetny Depestele, Belgowie w ćwierćfinale! - relacja z meczu Włochy - Belgia

Reprezentacja Belgii siatkarzy dość niepodziewanie pokonała kadrę Włoch i uzyskała bezpośredni awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy!

Tomasz Rosiński
Początek spotkania o promocję do 1/4 finału ME 2013 był wyrównany (10:9). Od tej chwili Belgowie jakby stanęli, co skrzętnie wykorzystali Włosi (20:12). Taki rezultat sprawił, że w szeregi Italii wkradło się rozluźnienie, a wyczuli to belgijscy siatkarze, którzy zaczęli dobrze radzić sobie w bloku (22:19). Belgia była "na fali" i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść (23:25)! W kolejnej partii zawodnicy Belgii wciąż grali bardzo dobrze, a prym wiódł rozgrywający Frank Depestele, który podejmował świetne decyzje niemal raz za razem gubiąc blok graczy z Półwyspu Apenińskiego (12:14). Podopieczni Mauro Berruto nie znaleźli już recepty w II secie na tak dysponowaną ekipę z Niderlandów (19:25).

W trzecim secie doszło do kluczowej dla jego przebiegu zmiany w reprezentacji Włoch, gdyż nieskutecznego Jiriego Kovara zastąpił Luca Vettori, a na przyjęcie wkroczył Iwan Zajcew. W tej części pojedynku Italia często kontratakowała rywali, dzięki czemu zwyciężyła pewnie do 18. Vettori zakończył tę partię z dorobkiem 6 punktów przy 71-procentowej skuteczności w ataku.

Sytuacja z początku czwartej partii zmieniała się jak w kalejdoskopie - raz prowadzili jedni (10:6), by po chwili drudzy (11:12). Od tego momentu gra toczyła się niemal punkt za punkt. Belgowie w końcówce zaprzepaścili szansę na wygranie meczu za trzy punkty (22:24), i o tym kto bezpośrednio awansuje do ćwierćfinału miał zadecydować tie-break (27:25).

Bardzo dobrze w decydującą odsłonę weszli podopieczni Dominique'a Baeyensa (3:7). Belgia już do końca kontrolowała boiskowe wydarzenia i sprawiła sensację (9:15)!

Belgowie wygrali grupę A przed Włochami, Danią oraz Białorusią.

Włochy - Belgia 2:3 (23:25, 19:25, 25:18, 25:25, 27:25, 9:15)

Włochy: Kovar (5), Zajcew (21), Birarelli (12), Parodi (12), Piano (1), Travica (2), Rossini (libero) oraz Giovi, Beretta (5), Vettori (20), Saitta.

Belgia: Depestele (3), Van Den Dries (25), Klinkenberg (6), Verhees (9), Van De Voorde (15), Deroo (16), Dejonckheere (libero) oraz Claes, Verschueren, Van Galle (2), Tuerlincx (1).

===> Wszystko o mistrzostwach Europy 2013!

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

ME 2013: Historyczny set dla Białorusinów - relacja z meczu Białoruś - Włochy Media o meczu Polska - Francja: Zleźli na poziom przeciętniactwa, nieudana zemsta, Polacy zdominowani