Turniej w Będzinie: Zacięty finał, BBTS zawiódł

Beniaminek PlusLigi rozczarował swoją grą i zajął ostatnie miejsce w turnieju. Z bardzo dobrej strony pokazali się natomiast tyszanie, którzy byli o krok od triumfu i zdobycia Pucharu Prezydenta.

Olga Krzysztofik

Drugi dzień turnieju w Będzinie - Łagiszy przyniósł bardzo dużo emocji. W meczu o trzecie miejsce siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała wywalczyli tylko jednego seta i to w dodatku honorowego, gdyż w sobotę przegrali do zera. BBTS zaprezentował się poniżej oczekiwań i zawiódł swoją postawą, która była daleka od poziomu ekstraklasowego (bielszczanie są beniaminkiem PlusLigi).

Lepszą grę kibice zobaczyli w finałowym spotkaniu, w którym znalazła się drużyna TKS-u Tychy. Ślązacy pokazali się z bardzo dobrej strony, ich gra była zorganizowana, a to z powodu niemal niezmienionego składu w porównaniu z poprzednim sezonem.

Tyszanie wygrali dwa pierwsze sety i byli o krok od triumfu w turnieju. Jednak podopieczni Damiana Dacewicza zdołali narzucić rywalom swój styl gry i od trzeciej partii to oni byli drużyną lepszą. Będzinianie zdołali odwrócić losy pojedynku i z wyniku 0:2 wyszli na 3:2.
MKS Banimex Będzin - zdobywca Pucharu Prezydenta miasta Będzina MKS Banimex Będzin - zdobywca Pucharu Prezydenta miasta Będzina