Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

ME 2013: Dla kogo mały finał? - zapowiedź meczu o trzecie miejsce Serbia - Bułgaria

Zarówno Bułgarzy, jak i Serbowie awans do półfinałów traktują jako wielki sukces. Teraz przed nimi stoi szansa na zdobycie medalu i zapisanie się na kartach historii. Przegrany odejdzie z niczym.
Tomasz Stawarski
Tomasz Stawarski

Bułgarzy, sobotniej potyczki do udanych zaliczyć nie mogą. Oprócz pierwszego seta, Włosi całkowicie zdominowali przeciwników. W bułgarskiej ekipie słabo funkcjonował blok i zagrywka, które wcześniej były atutem drużyny. Ponadto Włosi wyłączyli z gry Cwetana Sokołowa, będącego receptą na każde niepowodzenie. Słabo zagrał jednak nie tylko atakujący. Teodor Salparow, czy Todor Aleksiew nie imponowali formą, jak miało to miejsce w poprzednich meczach. Momentami zespół Camillo Placiego wyglądał na całkowicie rozbity i tracący wiarę w własne umiejętności. 

Nieco lepiej poszło Serbom, którzy twardo postawili się Rosji. Oprócz wygranej partii, zespół Igora Kolakovica dwukrotnie stał przed szansą wygrania seta. Mistrzowie olimpijscy lepiej jednak wytrzymywali końcówki, co pozwoliło im odnieść sukces w całym spotkaniu. W rosyjskiej ekipie rządził i dzielił Dmitrij Muserski, który był nie do zatrzymania w ataku, i nie do przejścia w bloku. Takiego właśnie lidera brakowało Serbom.

Przepis na sukces według Bułgarów. Przepis na sukces według Bułgarów.
- Jesteśmy jeszcze młodym zespołem i medal na tej imprezie będziemy traktować jak złoto. Najważniejsze jest to, że mieliśmy okazję tutaj zagrać i nabrać doświadczenia - powiedział po sobotnim półfinale Kolaković. 

Niedzielne spotkanie zweryfikuje, który z zespołów lepiej przygotował się do turnieju finałowego. Można zaryzykować stwierdzenie, iż to Serbowie są faworytami potyczki o trzecie miejsce. Jeśli jednak Bułgarzy "odpalą" Sokołowa i Todora Skrimowa, możemy się spodziewać wszystkiego. 

Serbia - Bułgaria / niedziela, 29.09, godzina 15.00

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×