VIII Memoriał Ambroziaka: Sir Safety Perugia drugim finalistą turnieju

W drugim półfinale warszawskiego turnieju Lotos Trefl Gdańsk szybko przegrał z Sir Safety Perugia i to Włosi zagrają w niedzielę o zwycięstwo z AZS Politechniką Warszawską.

Ola Piskorska

W drugim półfinale Memoriału Ambroziaka zmierzyły się ze sobą Lotos Trefl Gdańsk i Sir Safety Perugia, jedyny uczestnik turnieju spoza PlusLigi.

Pierwsza odsłona zaczęła się od popisu w polu serwisowym środkowego Lotosu Zajdera, dzięki czemu jego zespół otworzył spotkanie 5:1. Jednak Włosi odpowiedzieli równie dobrą zagrywką i wyrównali wynik jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, oba zespoły popełniały sporo błędów i ostatecznie wygrali goście z Perugii. W drugim secie zespół z ligi włoskiej zagrał skuteczniej i szybko uzyskał sporą przewagę, na co trener Panas zareagował wprowadzając na boisko zawodników rezerwowych, ale to niewiele zmieniło. Atakujący Mikołajczak został na trzeciego seta, ale i z nim gdańszczanie nie byli w stanie przeciwstawić się coraz lepiej grającemu zespołowi z Perugii, którzy skuteczniej serwowali i dobrze reagowali blokiem, znacząco utrudniając kończenie ataków zawodnikom Lotosu.

Drużyna z Gdańska zagra w niedzielę o 12.00 w meczu o trzecie miejsce z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mecz finałowy odbędzie się o 14.30, a przeciwnikiem zespołu z Włoch będzie AZS Politechnika Warszawska.

Lotos Trefl Gdańsk – Sir Safety Perugia 0:3 (23:25, 17:25 i 16:25)

Lotos Trefl Gdańsk: Łomacz, Jarosz, Gawryszewski, Zajder, Wierzbowski, Żaliński, Rusek (libero) oraz Ratajczak, Milczarek, Mikołajczak, Stępień

Sir Safety Perugia: Mitic, Cupkowic, Wujewic, Barone, Buti, Petric, Giovi (libero) oraz Della Lunga