Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Znamy pełne składy Pucharu Wielkich Mistrzów i Wielkich Mistrzyń

Żeńska reprezentacja Dominikany i męska kadra Włoch uzupełniły stawkę drużyn biorących udział w najbardziej prestiżowych turniejach międzynarodowych w tym roku.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

16 października FIVB ogłosiła, które z reprezentacji narodowych otrzymają dzikie karty uprawniające do występu w Pucharze Wielkich Mistrzów (19-24 listopada) i Pucharze Wielkich Mistrzyń (12-17 listopada), które odbędą się w Kyoto i Nagoi. Do turnieju mężczyzn została dołączona reprezentacja Włoch, która na tegorocznych mistrzostwach Europy w Polsce i Danii zdobyła srebrny medal, zaś w zmaganiach kobiet zobaczymy 8. zespół rankingu FIVB i wicemistrzynie strefy NORCECA, zawodniczki Dominikany.

Oba Puchary to rozgrywane co cztery lata od 1993 roku wyjątkowe imprezy międzynarodowe, w których biorą udział najlepsze zespoły siatkarskie ze wszystkich kontynentów. Rangę turniejów obniża fakt, że udział w nich nie przysparza punktów do rankingu FIVB. W męskiej edycji zmagań mistrzostwa z 2009 roku będą bronić trzykrotni zwycięzcy Pucharu Brazylijczycy, w przypadku siatkarek wiadomo, że tytułu nie obronią Włoszki, a ekipy Rosji i Brazylii mają szansę na drugie złoto tej imprezy w swojej historii. 

Skład Pucharu Wielkich Mistrzów: Japonia (gospodarz), Rosja (mistrz Europy), Brazylia (mistrz Ameryki Południowej), USA (mistrz strefy NORCECA), Iran (mistrz Azji), Włochy, (dzika karta)

Skład Pucharu Wielkich Mistrzyń: Japonia (gospodarz), Rosja (mistrz Europy), Brazylia (mistrz Ameryki Południowej), USA (mistrz strefy NORCECA), Tajlandia (mistrz Azji), Dominikana (dzika karta) 

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
fivb.org
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×