Liga Mistrzyń gr. C: Porażka najbliższego rywala Atomówek

Siatkarki Gent Dames przegrały na własnym parkiecie z tureckim VakifBankiem Istambuł. Podopieczne Stijna Morand za tydzień zmierzą się na wyjeździe z zespołem mistrza Polski Atomem Treflem Sopot.

Jacek Pawłowski

Znakomita zagrywka (10 pkt.) i blok (11 pkt.) pomogły zespołowi VakifBanku Istambuł w odniesieniu zwycięstwa nad VDK Gent. Turczynki, które były murowanymi faworytkami tego meczu nie zachwyciły jednak swoją grą. Na parkiecie brakowało liderki, która w trudnych momentach wzięłaby ciężar na swoje barki. Podopieczne Giovanniego Guidettiego wygraną bez straty seta zawdzięczają wyrównanej szóstce, co idealnie odzwierciedlają pomeczowe statystyki. Dość powiedzieć, że przedział zdobytych punktów w ekipie znad Bosforu (pomijając rozgrywającą) wynosi od 5 do 12 punktów.

Siatkarki z Belgii po środowym meczu mogą natomiast odczuwać spory niedosyt, bowiem rywalki były zdecydowanie w zasięgu podopiecznych Stijna Moranda. Zarówno w drugim jak i trzecim secie, to gospodynie prowadziły na drugiej przerwie technicznej, jednak w obu przypadkach szybko oddały inicjatywę w ręce rywalek, które nie zmarnowały szansy na wygraną.

VDK Gent Dames - VakifBank Istambuł 1:3 (25:20, 17:25, 17:25, 23:25)

Gent: Divoux, Verhulst, De Valkeneer, Catry, De Smet, Verstrepen, Lemey (libero) oraz Goliat, De Schrijver, Van Cleemputte, Taga

VakifBank: Sonsirma, Brakocević, Toksoy, Furst, Aydemir, Costagrande, Karadayi (libero) oraz Akin, Uslupehlivan, Nikolic

W drugim meczu grupy C, Dynamo Romprest Bukareszt przegrało z Atomem Treflem Sopot 1:3 (25:20, 17:25, 17:25, 23:25)

Tabela grupy C:

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Sety
1 VakifBank Istambuł 1 3 3:0
2 Atom Trefl Sopot 1 3 3:1
3 Dynamo Romprest Bukareszt 1 0 1:3
4 VDK Gent Dames 1 0 0:3

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Z przeszkodami, ale zwycięsko - relacja z meczu Dinamo Romprest - Atom Trefl Sopot