Bartosz Kurek w końcu lepszy od Sokołowa - relacja z meczu Trentino Volley - Lube Banca Macerata

Zespół Bartosza Kurka, Lube Banca Macerata, pokonał Trentino Volley w hicie 4. kolejki ligi włoskiej. Polak pokazał się w tym spotkaniu z dobrej strony.

Tomasz Rosiński

Po raz ostatni obydwa zespoły mierzyły się ze sobą 9 października w meczu o Superpuchar Włoch, a Trentino okazało się lepsze od Lube po trzech setach. Od tamtej pory ekipy z Trydentu i Maceraty wygrywały wszystko w Serie A oraz Lidze Mistrzów. Dodatkowym smaczkiem tego starcia była rywalizacja na linii Kurek-Sokołow, gdyż drużyny z Bułgarem w składzie okazywały się w ostatnim czasie lepsze.

Początek niedzielnego pojedynku należał do przyjezdnych, którzy wyszli na prowadzenie 6:4. Z czasem siatkarze Lube Banca Macerata za sprawą silnych zagrywek zwiększyli przewagę do pięciu "oczek" (10:15). Szczególnie dobrze na tym etapie seta poczynał sobie Iwan Zajcew, a gospodarze grali nieskutecznie w ataku. Ostatecznie inauguracyjnego seta podopieczni Alberto Giulianiego wygrali do 16.

W kolejnej partii mistrzowie Włoch toczyli wyrównaną walkę z Lube do stanu 19:18, po czym dzięki udanym blokom byli w stanie wyrównać stać rywalizacji (25:21).

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana ze wszystkich. Od początku do końca obydwie drużyny walczyły praktycznie punkt za punkt, a nieźle prezentował się Bartosz Kurek (16:16). Przy stanie 22:22, Zajcew za protesty otrzymał czerwoną kartkę, która skutkowała utratą punktu (23:22). Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi, a więcej zimnej krwi zachowali gracze z Maceraty, którzy zwyciężyli 28:26.
W III secie sędzia utemperował Iwana Zajcewa czerwoną kartką, która skutkowała utratą punktu przez Lube W III secie sędzia utemperował Iwana Zajcewa czerwoną kartką, która skutkowała utratą punktu przez Lube
W czwartej części meczu ekipa polskiego przyjmującego chciała postawić kropkę nad "i". Od startu siatkarze prowadzeni przez trenera Giulianiego świetnie grali blokiem (od 3:6 do 3:9 cztery bloki z rzędu Lube), czym zupełnie podłamali gospodarzy, którzy już nie byli w stanie odwrócić losów tego seta (19:25), przegrywając hit ligi włoskiej 1:3. Bartosz Kurek zdobył w tym pojedynku 17 "oczek" (59-proc. skuteczność w ataku). Lube Banca Macerata z kompletem punktów (12 pkt., 4 zwycięstwa) pozostała liderem Serie A, a dla Trentino była to pierwsza porażka w nowym sezonie Serie A.
Lube Banca Macerata pozostała niepokonana w lidze włoskiej Lube Banca Macerata pozostała niepokonana w lidze włoskiej
Trentino Volley - Lube Banca Macerata 1:3 (16:25, 25:21, 26:28, 19:25)

Trentino Volley: Sokołow (15), Suxho (1), Birarelli (5), Sole (5), Ferreira (14), Lanza (11), Colaci (libero) oraz Szabo (3), Sintini, Burgsthaler (3).

Lube Banca Macerata: Kurek (17), Zajcew (20), Kovar (17), Podrascanin (7), Stanković (11), Baranowicz (3), Henno (libero) oraz Patriarca, Paparoni.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Serie A: Niewykorzystana szansa Casy, Zbigniew Bartman najlepszym punktującym