PWM: Rosjanki bliskie szczęścia, udany rewanż za finał mistrzostw Azji

Siatkarki reprezentacji Brazylii nadal kroczą po zwycięskiej ścieżce, choć w starciu z Dominikaną zaliczyły potknięcie. Za ich plecami trwa emocjonująca walka o pozostałe miejsca na podium.

Jacek Pawłowski

Siatkarki reprezentacji Brazylii poniosły na turnieju o Puchar Wielkich Mistrzyń pierwsze straty, jednak mimo to nie pozwoliły sobie wydrzeć kompletu punktów, który przybliżył je do zdobycia trofeum. W starciu z ekipą Marcosa Kwieka Canarinhes oddały rywalkom zaledwie jednego seta, jednak jak przyznała po zakończeniu spotkania kapitan mistrzyń Ameryki Południowej, styl pozostawiał wiele do życzenia. - Wygrałyśmy, ale zrobiłyśmy zbyt wiele błędów. co nie powinno się nam przytrafić. Cieszę się, że po przegranej w trzecim secie szybko odzyskałyśmy kontrolę i pokazałyśmy dobrą grę zarówno w ataku jak i obronie - powiedziała Fabiana. Trener José Roberto Guimarães dodał natomiast: - Nasze style gry są bardzo podobne i być może stąd wzięły się pewne problemy.

Brazylia - Dominikana 3:1 (25:20, 25:15, 22:25, 25:19)

Brazylia: Fabiana, Oliveira, Natalia, Sheilla, Fe Garay, Fabiola, Fabi (libero) oraz Claudia, Michelle, Tandara, Monique, Carol Gattaz

Dominikana:
Marte, Valdez, Mambru, Rivera, Arias, De La Cruz Castillo (libero) oraz
Fersola,  Binet, Echenique, Martinez, Rodriguez

***

Bardzo emocjonujące widowisko zafundowały kibicom zespołu USA i Rosji. Amerykanki po trzech setach prowadziły 2:1 i były blisko zdobycia kompletu punktów, jednak w 4. partii przy stanie 24:24 w siatkę zaserwowała Hagglund, a chwilę później skuteczny blok Sokołowej dał mistrzyniom Europy upragnionego tie-breaka. W nim triumfowały jednak podopieczne Karcha Kiraly'ego, którym w końcówce pomogła Natalia Małuch, w decydującym momencie dwukrotnie atakując w aut. - Amerykanki zagrały naprawdę dobrze. Co do wyniku nie jestem zadowolony, ale jestem zadowolony z moich zawodniczek i tego ile sił włożyły w to spotkanie. Mimo, że nasz zespół jest inny niż na Mistrzostwach Europy, widzimy postępy i wiemy nad czym jeszcze musimy popracować - powiedział po meczu Jurij Mariczew, trener reprezentacji Rosji.

USA - Rosja 3:2 (16:25, 25:22, 25:19, 24:26, 15:13)

USA: Glass, Gibbemeyer, Larson-Burbach, Hildebrand, Paolini, Murphy, Banwarth (libero) oraz Lichtman, Hill, Hagglund

Rosja: Pankowa, Sokołowa, Małuch, Morozowa, Szliachowaja, Czaplina, Małowa
(libero) oraz Kruczkowa (libero), Pasynkowa, Isajewa, Starcewa, Dianskaja

***

Reprezentacja Japonii udanie zrewanżowała się Tajkom za porażkę w finale mistrzostw Azji, które w połowie września odbyły się w Nakhon Ratchasima (Tajlandia). Podopieczne Masayoshiego Manabe, które wówczas gładko uległy swoim rywalkom 0:3, tym razem triumfowały w takich samych rozmiarach. - Przegraliśmy z Tajlandią mistrzostwo Azji, dlatego tym bardziej cieszymy się z dzisiejszej wygranej. Nasza obrona funkcjonowała dziś bardzo dobrze. Mieliśmy też dobre przyjęcie, dzięki czemu mogliśmy grać kombinacyjnie. Ponadto cały czas pracujemy nad szybkością naszej gry - powiedział po meczu szkoleniowiec reprezentacji Japonii Masayoshi Manabe. Opiekun Tajek Kiattipong Radchatagriengkai przyznał natomiast: - Zdajemy sobie sprawę z naszej gry i wiemy, że to może nie wystarczyć do osiągnięcia dobrych wyników na tym turnieju. Postaramy się jednak coś ugrać w starciach z USA i Rosją.

Tajlandia - Japonia 0:3 (20:25, 27:29, 22:25)

Tajlandia: Thatdao, Plaumjit, Onuma, Wilavan, Nootsara, Malika, Buakayew (libero)
oraz Pannoy (libero), Tapaphaipun, Amporn, Pornpun

Japonia: Nakamichi, Kimura, Ishii, Iwasaka, Shinabe, Sakoda, Sato (libero) oraz Nagamatsu, Oumi, Nagaoka
Mecze Pucharu Wielkich Mistrzyń cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem. Kibice wypełniają hale dopiero podczas meczów Japonek Mecze Pucharu Wielkich Mistrzyń cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem. Kibice wypełniają hale dopiero podczas meczów Japonek