Atomowe zwycięstwo - relacja z meczu Beef Master Budowlani - Atom Trefl Sopot

Atom Trefl Sopot bez większych problemów pokonał zespół Beef Master Budowlanych Łódź w trzech setach. Najlepszą zawodniczką meczu okazała się Izabela Bełcik.

Dominika Pawlik

Niedzielne spotkanie z trybun obserwował Piotr Makowski, trener reprezentacji Polski. W styczniu w Atlas Arenie Polki będą walczyć w turnieju kwalifikacyjnym o udział w mistrzostwach świata, które w przyszłym roku zostaną rozegrane we Włoszech. Beef Master Budowlani Łódź w starciu z mistrzyniami Polski musiały sobie radzić bez Aleksandry Sikorskiej, natomiast w zespole Atomu Trefla Sopot zabrakło Kimberly Hill, która pomaga swojej reprezentacji w Pucharze Wielkich Mistrzyń.

Początek spotkania w wykonaniu miejscowych zawodniczek nie wyglądał zbyt dobrze. Łodzianki miały spore problemy z kończeniem ataków, co wynikało jednak głównie z kiepskiego przyjęcia (regularnie celowana zagrywką była Natalia Nuszel). Przyjezdne wykorzystywały każdy błąd rywalek, dzięki czemu w połowie seta prowadziły wyraźnie (13:6), a chwilę po drugiej przerwie technicznej miały już 10 oczek zapasu! W samej końcówce, dzięki dobrej grze koleżanek i bezradności zawodniczek Budowlanych, na dłużej w polu serwisowym zagościła rezerwowa Atomu Justyna Łukasik, co zniechęciło już ostatecznie do walki podopieczne Adama Grabowskiego. Wynik 25:10 w zupełności oddaje to co w tym czasie działo się na parkiecie.

Kolejna odsłona również rozpoczęła się nie po myśli gospodyń, choć tym razem dystans był na ogół mniejszy niż w inauguracyjnym secie, a po serii dobrych zagrywek Sylwii Pyci na tablicy świetlnej pojawił się remis 6:6. Gra łodzianek zaczęła wyglądać lepiej, dzięki pojawieniu się na parkiecie Tabi Love. Z nią na boisku Budowlane objęły nawet prowadzenie 9:8, które po chwili wspomniana Kanadyjka zwiększyła asem serwisowym. Sopociankom nie było łatwo przestawić się na równorzędną walkę, ale przed drugą przerwą techniczną potrafiły odzyskać minimalną przewagę (16:15). Po chwili odpoczynku nie dały się już jednak wybić z rytmu i drugiego seta wygrały pewnie 25:21.

Trzecią partię zainaugurowała Izabela Bełcik znakomitą zagrywką. Sopocianki szybko odskoczyły na dwupunktowe prowadzenie, ale Anita Kwiatkowska zainaugurowała serię udanych bloków łódzkiego zespołu. Budowlane po raz pierwszy w meczu zeszły z prowadzeniem na przerwę techniczną. Po powrocie na parkiet wszystko powróciło do normy. Skuteczne ataki Anny Podolec doprowadziły do wyrównania, a na drugiej przerwie prowadziły już Atomówki, dzięki Julii Szeluchinie, byłej zawodniczce łódzkiej drużyny. Po emocjonującej końcówce kropkę nad "i" postawiły mistrzynie Polski.

Beef Master Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 0:3 (10:25, 21:25, 23:25)

Budowlani: Kwiatkowska, Ściurka, Nuszel, Tracz, Cabajewska, Pycia, Durajczyk (libero), Śliwa, Grajber, Love, Cabrera

Atom: Leys, Bełcik, Szeluchina, Efimienko, Podolec, Molnar, Zenik (libero), Łukasik, Gajewska, Kaczorowska

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Czy Atom Trefl Sopot będzie w stanie obronić mistrzostwo Polski?