Liga chińska: Nieudany pościg zespołu Kingi Kasprzak

Tylko jeden punkt przywiezie z wyprawy do Pekinu drużyna Kingi Kasprzak. Na wyjeździe ekipa Guohua Life Szanghaj przegrała 2:3.

Anna Jawor
Anna Jawor

Patrząc z przebiegu pojedynku, klub reprezentantki Polski powinien być jednak zadowolony, że udało mu się wyszarpać to jedno "oczko". Podopieczne Wanga Jiana przegrywały już bowiem 0:2 w setach. Dopiero w trzeciej partii po zaciętej końcówce (27:25) udało im się wrócić do gry o zwycięstwo. Siatkarki z Szanghaju zdołały doprowadzić do tie-breaka, ale tam już zdecydowanie lepsze okazały się gospodynie z BAIC Motors.

Kinga Kasprzak pojawiła się w wyjściowym składzie Guohua Life. Na boisku przebywała jednak tylko w dwóch przegranych przez jej drużynę setach. Polka zapisała na swoim koncie 6 punktów. Wszystkie "oczka" zdobyła atakiem, zbijała z 50-procentową skutecznością.

Po czterech rozegranych kolejkach ekipa Guohua Life ma na swoim koncie dwie wygrane oraz dwie porażki i zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy B.

BAIC Motors Beijing - Guohua Life Shanghai 3:2 (25:23, 25:15, 25:27, 20:25, 15:6).

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy.

Liga chińska: Pierwsza porażka zespołu Kingi Kasprzak