LM: Pomarańczowi grają dalej - relacja z meczu Jastrzębski Węgiel - Tours VB

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Podopieczni Lorenzo Bernardiego wygrali 3:0 z Tours VB, czym zapewnili sobie awans do kolejnej rundy siatkarskiej Ligi Mistrzów.

W tym artykule dowiesz się o:

Od niezwykle wyrównanej gry rozpoczęło się rewanżowe spotkanie jastrzębian z obecnym mistrzem Francji. Goście od samego początku nie pozwolili pomarańczowym na rozwinięcie skrzydeł. Dopiero na drugiej przerwie technicznej gospodarzom udało się objąć dwupunktowe prowadzenie (16:14). Tuż po wznowieniu gry przyjezdni doprowadzili do remisu, po czym objęli prowadzenie (16:17). W ataku skuteczni byli czescy siatkarze Tours: Kamil Baranek i David Konecny. Na ofensywne zapędy przyjezdnych starał się odpowiadać Nicolas Marechal, który rozpoczął mecz po przekątnej z Michałem Masnym. Następnie po kiwce słowackiego rozgrywającego i dwóch oczkach Michała Kubiaka jastrzębianie mieli piłkę setową (24:22). Zwycięstwo w pierwszej partii zapewnił Marechal.

Kolejny set udanie otworzyli goście (1:3). Jednak gracze Lorenzo Bernardiego odpowiedzieli w ekspresowym tempie. Znów w roli głównej w drużynie pomarańczowych był Francuz z polskim paszportem. Jastrzębianie świetnie bronili i równie skutecznie punktowali blokiem (7:4). Po pierwszej przerwie technicznej gospodarze przycisnęli gości i podwyższyli przewagę (10:4). Mistrzowie Francji mieli spore problemy w przyjęciu silnej zagrywki Marechala oraz z odczytaniem intencji Masnego. Tours było bezradne, a po fatalnym ataku Jaysona Jablonskiego w krytycznym położeniu (20:12). Po ataku Marechala było jasne, że w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów zagrają siatkarze Jastrzębskiego Węgla!

Gospodarze byli na fali i trzeciego seta rozpoczęli od całkowitej dominacji na boisku (5:0). Następnie tempo meczu spadło, a obydwaj trenerzy dokonali wielu roszad w składach. Wolnego nie dostali Kubiak i Marechal, którzy poprowadzili swój zespół do pewnego zwycięstwa.

Jastrzębski Węgiel - Tours VB 3:0 (25:23, 25:16, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Masny (2), Gierczyński (5), Marechal (14), Kubiak (13), Bontje (7), Pajenk (4), Wojtaszek (libero) oraz Van De Voorde (3), Malinowski (2), Filippov.

Tours VB: Pinheiro, Konecny (9), Baranek (4), Klinkenberg (4), Collin (6), Hardy-Dessources (5), Exiga (liber) oraz Jablonsky (2), Smith (3), Falafala (4), Hoag (6), Dillies (1).

Pierwszy mecz: 3:0 dla Jastrzębskiego, awans: Jastrzębski Węgiel

W II rundzie fazy play-off Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Wygrany w drugiej rundzie zagra w Final Four.

Czy Jastrzębski Węgiel awansuje do Final Four?