• MŚ 2022

Kto nie wygrywa 3:0... - komentarze po meczu AZS Częstochowa - Cerrad Czarni

AZS Częstochowa mimo prowadzenia 2:0 z Czarnymi Radom przegrał dwunasty mecz ligowy w tym sezonie. Trener Marek Kardos po spotkaniu starał się znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy.

Mariusz Rajek

Bartłomiej Neroj (kapitan Cerradu Czarnych): Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa, bo dwa pierwsze sety nie wskazywały na nasze zwycięstwo. Mieliśmy duże problemy z zagrywką, AZS wyprowadzał dzięki temu skuteczne ataki. Na szczęście wprowadzone zmiany dały efekt. Mamy różne problemy w zespole, ale zawodnicy, którym przyszło zastąpić kolegów stanęli na wysokości zadania.

Dawid Murek (kapitan AZS-u Częstochowa): Wygraliśmy dwa sety, potem nastąpiła 10-minutowa przerwa i powróciliśmy jako odmieniony zespół. Zabrakło chyba koncentracji, przegraliśmy trzeciego seta na przewagi. Żałujemy tego bardzo, bo dziś naprawdę wierzyliśmy w zwycięstwo. Chcieliśmy wykorzystać słabe momenty Czarnych, niestety znów się nie udało.

Robert Prygiel (trener Cerradu Czarnych): Jestem bardzo zadowolony, bo jedna piłka mogła zadecydować o tym, że AZS wygrałby 3:0. Kilku zawodników otrzymało dziś szansę debiutu w PlusLidze, cieszy to, że wykorzystali swoje szanse. W trakcie meczu, który nam się nie układał byliśmy w stanie diametralnie zmienić swoją grę i wygrać.

Marek Kardos (trener AZS-u Częstochowa): Sprawdziło się dziś stare siatkarskie porzekadło o tym, kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. W pewnym momencie radomianie zaczęli bardzo dobrze zagrywać i czytać naszą grę. Mnóstwo punktów straciliśmy blokiem, nam niestety to się nie udawało. Jedyne co mnie cieszy to mała liczba błędów w ataku, na tym polu jest spora progresja w stosunku do wcześniejszych spotkań. Michał Kamiński opuścił naszą drużynę za porozumieniem stron i na razie nie chciałbym więcej mówić na ten temat. Chciał odejść i grać gdzie indziej, a zarząd klubu mu tego nie utrudniał.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.