KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ZAKSA - AZS Olsztyn: oceny SportoweFakty.pl

W piątek rywalizację w fazie play-off zainaugurowali gracze ZAKSY i Indykpolu AZS-u Olsztyn. Zobacz jak wypadli kędzierzynianie i Akademicy w pierwszym meczu.
Natalia Skorecka
Natalia Skorecka

Oceny graczy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po pierwszym meczu fazy play-off (skala 1-6):

Rozgrywający:

Paweł Zagumny - 6

Rozgrywający ZAKSY zagrał na swoim wysokim poziomie, o czym świadczy zdobyty przez niego tytuł MVP. Zagumny świetnie kierował grą zespołu, a piłki rzucał dosłownie wszędzie. Kombinacyjna gra w znacznym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa kędzierzynian, gdyż rywale mieli kłopot z zablokowaniem ich ataków (AZS miał zaledwie cztery punktowe bloki). Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że był najlepiej blokującym zawodnikiem ZAKSY (zdobył trzy z sześciu punktów).

Środkowi:

Marcin Możdżonek - 4

Słynny "Możdżon" grał tak jak pozwalał mu na to rozgrywający. Kończył piłki, jakie były do niego kierowane, jednak należy zaznaczyć, że nie było ich zbyt wiele. Można przyczepić się do niezbyt dobrej postawy w bloku oraz zagrywki, która mogła wyrządzić przeciwnikom więcej krzywdy.

Łukasz Wiśniewski - 4,5

Młody środkowy zagrał bardzo dobre spotkanie. Był bezbłędny w ataku (skończył 5 ataków na 5 możliwych), szkoda więc, że "Guma" nie dał mu zbyt wielu piłek. Za to w polu serwisowym "Wiśnia" pokazał to, co umie najlepiej. Regularnie gnębił rywali swoim flotem, przez co jego ocena za ten występ jest taka wysoka. Łukasz Wiśniewski nie popisał się za bardzo w bloku (ZAKSA miała na swoim koncie zaledwie 6 punktów zdobytych w tym elemencie). 

Maciej Polański grał zbyt krótko, aby ocenić jego występ.

Atakujący:

Dominik Witczak - 4,5

Atakujący zaprezentował się z bardzo dobrej strony (miał skuteczność 45%). Dominik Witczak po raz kolejny udowodnił, że jest pełnowartościowym graczem, a nie jedynie dobrym zmiennikiem. Zawodnik pokazał, że w ataku nie tylko ważna jest siła, lecz również technika. Atakujący kilkukrotnie popisał się efektownymi kiwkami w środek parkietu, co zupełnie zmyliło rywali. 

Grzegorz Bociek - 3

Po przerwie Grzegorz Bociek zanotował słaby występ. Można było zauważyć, że brakuje mu gry. Posyłał piłki w aut i dość szybko opuścił parkiet. Skończył jednak kilka piłek, które były ważne dla jego drużyny. Dwukrotnie także zatrzymał rywali na siatce. 

Przyjmujący: 

Dick Kooy - 4

Holenderski siatkarz może to spotkanie uznać za udane. Dick Kooy co prawda nie był motorem napędowym swojego zespołu, jednak był graczem, który większość piłek kończył (59% skuteczności). Za minusy należy uznać słabszą niż zwykle zagrywkę i niezbyt dobre przyjęcie (50% skuteczności, w tym 39% przyjęcia perfekcyjnego). 

Michał Ruciak - 5,5

Gdyby MVP spotkania nie został Paweł Zagumny, byłby nim na pewno Michał Ruciak. Reprezentacyjny przyjmujący zagrał świetny mecz, nie było elementu, w którym zaprezentowałby się słabo. Siatkarz przyjmował ze skutecznością 80% (60% przyjęcia perfekcyjnego), a w ataku skończył siedem z dziesięciu możliwych piłek, zdobył także 2 punkty serwisem. Michał Ruciak pokazał, że jest warty uwagi przy wyborze składu na MŚ.

Wojciech Ferens - 3,5

Młody przyjmujący grał dosyć krótko, jednak nie dało się go na parkiecie nie zauważyć. Wojciech Ferens popełnił kilka prostych błędów, jednak mogły one wynikać z faktu, że nie był on wystarczająco rozgrzany. Nie można jednak przemilczeć faktu, że to właśnie przyjmujący zdobył ostatni punkt w meczu. 

Dan Lewis - grał zbyt krótko, aby ocenić jego występ.

Libero:

Piotr Gacek  - 3

Libero zagrał raczej średnie zawody. Przyjęcie na poziomie 50% (w tym 31% przyjęcia perfekcyjnego) nie jest czymś czym można by się było chwalić. Należy jednak zauważyć, że Piotr Gacek dosyć dobrze radził sobie z obroną piłek.

Kędzierzynianie rozgromili AZS - relacja z meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • Dar3K Zgłoś komentarz
  Zaskakująco słaba ocena Gacka. Ogólnie rzecz biorąc ZAKSA ma szczęście, że Ruciak obudził się akurat na PO ponieważ to był największy nieobecny sezonu przez którego ZAKSA grała jak
  Czytaj całość
  grała. Dodatkowo jak Guma będzie grał przez całe PO na tym poziomie to powołanie do kadry ma zapewnione. :) Widać czarno na białym co dało zawieszenie tak młodego gracza jakim jest Bociek... PZPS powinien zastanowić się 3 razy zanim wyda jakiekolwiek decyzje.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×