Ostrowiecka hala ciągle niezdobyta - relacja z meczu AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Toruń

Trzech setów potrzebowały siatkarki AZS KSZO Ostrowiec, by zwyciężyć w pierwszym meczu fazy play-off ekipę Budowlanych Toruń. W obecnym sezonie pomarańczowo-czarne w swojej hali pozostają niepokonane.

Anna Soboń
Anna Soboń

Początek partii w wykonaniu obu zespołów był bardzo wyrównany. Kiedy ostrowczanki odskoczyły na trzy oczka rywalkom (7:4) wydawać się mogło, że pójdą za ciosem, jednak ekipa przyjezdna nie zamierzała łatwo oddać punktów. Doprowadziły one do remisu 10:10, a w kolejnych akcjach nie ustępowały pola gospodyniom. Jednak od stanu po 15, to podopieczne trenera Dariusza Parkitnego  zaczęły dyktować warunki na parkiecie i mimo, że zespół z Torunia starał się im dorównać, to jednak ostatecznie lepiej końcówkę wytrzymały ostrowczanki i to one po skutecznym ataku Katarzyny Brojek, która rozgrywała fantastyczne zawody, zwyciężyły w pierwszym secie 25:21.

W drugim secie tylko do remisu po 7 walka była wyrównana. Po skutecznych akcjach ostrowczanek oraz błędach ekipy Budowlanych, miejscowe odskoczyły rywalkom na 15:8. Wprawie zespół gości próbował gonić wynik, jednak liderki I ligi po rundzie zasadniczej na niewiele pozwoliły przeciwniczkom i sukcesywnie zmierzały do celu, którym było wygranie drugiej partii. Wprawdzie w końcówce seta drużyna z Torunia niebezpiecznie zaczęła zbliżać się do AZS KSZO, ale doświadczone zawodniczki z Ostrowca od razu odrabiały stracone oczka i po kolejnym skutecznym ataku Brojek to pomarańczowo-czarne cieszyły się z wygranej, prowadząc w całym meczu 2:0.

Trzeci set lepiej rozpoczęły siatkarki z Torunia, jednak ostrowczanki szybko odrobiły stratę i "odjechały" na 10:6. Taka przewaga była już wystarczająca do tego, by myśleć już o następnym spotkaniu z ekipą Budowlanych. Doskonałą pracę zarówno w ataku jaki i w obronie wykonała Katarzyna Brojek, z którą nie potrafiły poradzić sobie siatkarki z Torunia. Wtórowała jej – również świetnie tego dnia dysponowana - Barbara Bawoł. Przy stanie 20:13 drużyna gości jeszcze raz poderwała się do walki o jak najlepszy wynik, jednak niesione przez swoich kibiców gospodynie, pewnie zakończyły seta do 18 po efektownej ścince Iwony Kosiorowskiej i całe spotkanie 3:0.

Najskuteczniejsza siatkarka AZS KSZO w meczu z Budowlanymi Toruń (20 punktów) Najskuteczniejsza siatkarka AZS KSZO w meczu z Budowlanymi Toruń (20 punktów)

MVP meczu została Katarzyna Brojek (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.), która zdobyła dla drużyny 20 punktów.

W niedzielę o godzinie 16.00 rozegrany zostanie drugi mecz pomiędzy zespołami z Ostrowca Świętokrzyskiego i Torunia (rywalizacja w play-off toczy się do trzech zwycięstw).

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)

AZS WSBiP KSZO: Brojek 20,Piekarczyk 1, Bawoł 13, Ślęzak 8, Kosiorowska 6, Ganszczyk 8, Ścibisz (libero) oraz Tobiasz.

Budowlani: Szczygioł 9, Szulc 1, Brzóska 10, Tomczyk 7, Lewandowska 5, Ryznar 6, Nowakowska (libero) oraz Pleśnierowicz, Łozowska, Sobczak.