LM: Obrończynie tytułu na kolanach. Dynamo mistrzem! - relacja z meczu Dynamo Kazań - VakifBank Stambuł

W rozegranym w Baku finale Ligi Mistrzyń 2013/14, mistrz Rosji, Dynamo Kazań, nie dał większych szans obrońcy tytułu, VakifBankowi Stambuł z Turcji.

Tomasz Rosiński
VakifBank wygrywał LM w 2011 oraz 2013 roku, zaś Dynamo wywalczyło w niej drugie miejsce w 2012 roku. Mistrz Turcji przegrał tylko jeden mecz w tej edycji rozgrywek i to on był wskazywany jako faworyt niedzielnego starcia. Tylko początek pojedynku należał do siatkarek ze Stambułu (8:11). Z czasem do głosu zaczęły dochodzić podopieczne Riszata Giljazutdinowa, które najpierw w końcówce I seta dogoniły rywalki (19:19), by później przechylić decydujące akcje na swoją korzyść (25:23).

W drugiej odsłonie Dynamo Kazań od startu narzuciło swój styl gry (8:5). VakifBank nie miał sposobu na złamanie rywalek, zaś najlepszy rosyjski zespół wyprowadzał skuteczne kontrataki (13:6). Ekipa z Rosji już spokojnie do zakończenia partii kontrolowała boiskowe wydarzenia (25:11).

Rosjanki nie chciały dać się rozkręcić swoim przeciwniczkom i od rozpoczęcia III seta wzięły się mocno do pracy (13:11). Drużyna z Turcji ambitnie walczyła do końca, lecz ostatnie słowo należało do Dynama (25:23), które wygrało cały mecz i Ligę Mistrzyń 2013/14!

Dynamo Kazań - VakifBank Stambuł 3:0 (25:23, 25:11, 25:23)

Dynamo Kazań: Gamowa, Starcewa, Borodakowa, Larson-Burbach, Del Core, Moroz, Ułanowa (libero) oraz Małkowa, Woronkowa.

VakifBank Stambuł: Furst, Aydemir, Brakocević, Toksoy, Costagrande, Sonsirma, Karadayi (libero) oraz Nikolić, Akin, Onal, Uslupehlivan.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

LM: Skowrońska-Dolata i Skorupa z brązowymi medalami - relacja z meczu Rabita Baku - Eczacibasi Stambuł