Urwały tylko seta - relacja z meczu Chemik Police - Legionovia Legionowo

Chemik Police pokonał Siódemkę Bank Legionovię Legionowo 3:1 i w ogólnym rozrachunku w play-offach prowadzi już 2:0. Kolejny mecz obu drużyn w przyszły weekend.

Rafał Kuliga

Drugiego dnia siatkarki Siódemki SK bank Legionovia przystąpiły do meczu o wiele waleczniej, ambitniej. Znacznie lepiej prezentowała się Berenika Tomsia. Liderka przyjezdnych w pierwszym secie zdobyła prawie tyle oczek, ile w trakcie całego sobotniego spotkania. Partia była bardzo wyrównana. Chemik Police próbował narzucić swój styl gry, jednak ich rywalki na to nie pozwalały. Przy stanie 24:24 to Siódemka była stroną przeważającą. Gospodynie dzielnie się broniły, jednak przy czwartej piłce setowej zablokowana została Ana Bjelica i partia zakończyła się wynikiem 26:28.

Podrażniony Chemik to nie najlepszy rywal. Siatkarki z Polic wróciły do gry sprzed dnia, czyli bardzo agresywnego i siłowego ataku ze skrzydeł. Szczególnie ręki w uderzeniu nie wstrzymywała Bjelica. Policzanki oskoczyły od rywalek na siedem oczek. Set ułożył się po ich myśli i na dziesięciominutową przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 1:1.

Po dziesięciu minutach odpoczynku podopieczne Giuseppe Cuccariniego utrzymały poziom koncentracji. Kilkupunktową serię w polu serwisowym odnotowała Anna Werblińska. Kapitan beniaminka zagrywała silnie i regularnie, dzięki czemu udało się zbudować sześć oczek przewagi. Wysoki procent skuteczności ze skrzydła utrzymywała Małgorzata Glinka-Mogentale, która wielokrotnie kończyła akcje zbiciem do ostrego skosu. W drugiej części seta trener zastosował podwójną zmianę. Na parkiecie pojawiły się Lucie Muhlsteinova i Izabela Kowalińska. Chemik spokojnie wygrał do 15.

W czwartej odsłonie przyjezdne próbowały powalczyć o tie-break. Zaczęły ambitnie, jednak Chemik szybko wziął sprawy w swoje ręce. Gospodynie wykorzystywały wszystkie drobne niedokładności przeciwniczek i systematycznie odskakiwały na kolejne punkty. W trakcie drugiej przerwy technicznej prowadziły już 16:9. Lider nie pozwolił wydrzeć sobie takiej przewagi i wygrał 25:16.

Chemik Police - Siódemka SK bank Legionovia 3:1 (26:28, 25:18, 25:15, 25:16)