Serie A: Zespoły Bartosza Kurka i Zbigniewa Bartmana w strefie medalowej! Będzie polski bój o finał

Lube Banca Macerata i Casa Modena, których barwy reprezentują Bartosz Kurek oraz Zbigniew Bartman, uzyskały awans do półfinałów ligi włoskiej.

Tomasz Rosiński

Calzedonia w pierwszym meczu sprawiła bardzo dużo problemów ekipie Lube Banca, przegrywając dopiero po tie-breaku. Tym razem werończycy nie mieli nic do powiedzenia w starciu z zespołem Kurka, gdyż przegrali 0:3, łącznie zdobywając tylko 49 punktów.

Bartosz Kurek pojawił się w tym meczu na boisku z ławki rezerwowych na krótkie zmiany w pierwszym i drugim secie. Polak atakował 3-krotnie, nie zdobywając żadnego punktu.

Casa Modena, po wyjazdowej wygranej z Trentino, chciała postawić kropkę nad "i" przed własną publicznością w postaci awansu do półfinału rozgrywek. Modeńczycy zanotowali bardzo słaby początek pojedynku (2:7), lecz dość szybko się przebudzili i zbliżyli się do rywali na jedno "oczko" (8:9). Casa dopiero w końcówce potwierdziła swoją dominację, kiedy na zagrywce pojawił się Alen Sket, wygrywając do 18.

Ekipa z Modeny w drugiej odsłonie nie popełniła błędów z poprzedniej i już od startu była bardzo skoncentrowana, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 10:3, którego nie oddała już do końca (25:20). Podopieczni Angelo Lorenzetti po podwyższeniu prowadzenia trochę spuścili z tonu, a skrzętnie wykorzystali to siatkarze Trentino Volley, zwyciężając w trzecim secie do 21. Jak się później okazało, to było wszystko, na co było stać drużynę z Trydentu, gdyż Casa Modena wygrała IV seta 27:25, uzyskując promocję do strefy medalowej.

Zbigniew Bartman zdobył w tym meczu 15 punktów (11-atak, 3-blok, 1-zagrywka), atakując na poziomie 42-procent. Lepiej od Polaka punktowali tylko Earvin N'Gapeth (16 pkt.) oraz Cwetan Sokołow (22 pkt.).

Wicemistrz Włoch, Copra Piacenza, nie miał większych problemów z pokonaniem Altotevere Citta di Castello (3:0). Zespół z Piacenzy do wygranej poprowadził duet: Luciano De Cecco (MVP spotkania) - Luca Vettori (22 pkt., 63-proc. skuteczność w ataku).

Sir Safety Perugia w czterech setach uporała się Bre Banca Lannutti Cuneo, awansując do półfinału Serie A. Tym razem gorszy dzień miał Aleksandar Atanasijević, który został zmieniony w drugim secie. Bardzo dobrze "Aleksa" zastąpił Konstantin Cupkovic, który zapisał na swoim koncie 19 "oczek" (53-proc. skuteczność w ataku), będąc najlepszym punktującym pojedynku.

Wyniki drugich meczów ćwierćfinałowych Serie A (do 2 zwycięstw):

Calzedonia Werona - Lube Banca Macerata 0:3 (18:25, 18:25, 13:25)

Calzedonia Werona: Zingel (3), Bellei (4), Ter Horst (11), Boninfante (1), White (4), Anzani (2), Pesaresi (libero) oraz Kovacević N. (3), Blasi, Coali, Gasparini (7).

Lube Banca Macerata: Parodi (8), Kovar (6), Podrascanin (6), Stanković (7), Zajcew (17), Baranowicz (4), Henno (libero) oraz Kurek.

Awans: Lube Banca Macerata

***

Casa Modena - Trentino Volley 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 27:25)

Casa Modena: Bartman (15), Rezende (2), N'Gapeth (16), Kovacević U. (6), Sala (5), Beretta (9), Mania (libero) oraz Sket (4), Kampa, Deroo (8).

Trentino Volley: Sokołow (22), Lanza (10), Ferreira (5), Suxho (1), Sole (14), Birarelli (4), Colaci (libero) oraz De Paola, Sintini (2), Fedrizzi (8).

Awans: Casa Modena

***

Altotevere Citta di Castello - Copra Piacenza 0:3 (20:25, 22:25, 21:25)

Awans: Copra Piacenza

***

Bre Banca Lannutti Cuneo - Sir Safety Perugia 1:3 (20:25, 25:17, 20:25, 21:25)

Awans: Sir Safety Perugia

***

Pary półfinałowe ligi włoskiej (do 3 zwycięstw):

Lube Banca Macerata - Casa Modena
Sir Safety Perugia - Copra Piacenza

Pierwsze mecze półfinałowe 6 kwietnia (niedziela), drugie spotkania 9 kwietnia (środa).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A: Lube Banca Macerata odwróciła losy meczu, zespół Bartmana o krok od półfinału!

Która drużyna okaże się lepsza w półfinałowej rywalizacji?