AKS V LO Resovia I zwycięża w mistrzostwach Polski juniorów

Zakończył się rozgrywany w Bydgoszczy finałowy turniej siatkarskich mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Młodzi zawodnicy z Rzeszowa pokonali rówieśników z Rybnika i triumfowali w zawodach.

Michał Kaczmarczyk

Podopieczni Jacka Podpory wykazali się sporymi umiejętnościami oraz odpornością psychiczną w starciu decydującym o tytule mistrza Polski juniorów, w którym mierzyli się z zawodnikami TS Volley Rybnik. Podkarpaccy juniorzy zdołali zmienić niekorzystną dla siebie sytuację w pierwszym secie i wygrać w nim do 18. Kolejne dwie partie należały do zespołu Resovii, zaś MVP całego meczu ogłoszono środkowego Bartłomieja Mordyla. Ostatnie miejsce na podium zdobyła ekipa z Bełchatowa, która również w trzech setach pokonała Chemika Bydgoszcz.

Finał mistrzostw Polski juniorów:

AKS V LO Resovia I Rzeszów - TS Volley Rybnik 3:0 (25:18, 25:21, 25:14)

AKS V LO Resovia I: Depowski (16), Śliwka (11), Komenda (1), Gąsior (9), Mordyl 9), Kania (5), Masłowski (libero) oraz Wiczkowski (2)

TS Volley: Harazim (1), Konsek (5), Niestrój (4), Podleśny (3), Szymura (9), Siemiątkowski (17), Łagodziński (libero), Wowra (libero) oraz Brzezina

Mecz o 3. miejsce: EKS Skra Bełchatów - BKS Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

Mecz o 5. miejsce: AT Jastrzębski Węgiel II przegrał z Treflem Gdańsk SA 2:3 (26:24, 22:25, 25:17, 22:25, 11:15)

Mecz o 7. miejsce: UKS Tempo-25 Olsztyn - AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:13, 22:25, 27:25, 25:17)