Karuzela transferowa OrlenLigi - tydzień I

Karuzela transferowa w Orlen Lidze rozkręca się bardzo powoli. Sprawdźcie co działo się w klubach żeńskiej ekstraklasy od zakończenia sezonu i jakie transfery już zostały przeprowadzone.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Chemik Police

Po zdobyciu podwójnej korony w Polsce, działacze Chemika Police myślą o podboju Europy i awansie do Final Four Ligi Mistrzyń. Prezes klubu Joanna Żurowska jak na razie nie zdradza nazwisk potencjalnych kandydatek do gry w barwach mistrza Polski, przyznaje jedynie, że skład powinien zostać zamknięty do końca maja.

Dotychczas wśród zawodniczek przymierzanych do gry w ekipie trenera Giuseppe Cuccariniego (poprowadzi drużynę również w kolejnym sezonie) wymieniano Jovanę Brakocević, Maję Poljak, Aleksandrę Jagieło i Mariolę Zenik (zastąpić ma Agatę Sawicką). Prawdopodobnie jednak, tylko dwie ostatnie siatkarki dołączą do ekipy z Polic.

W dalszym ciągu nie wiadomo jaką decyzję podejmie Małgorzata Glinka-Mogentale. Wybitna polska siatkarka, która przed rokiem deklarowała, że będzie to jej ostatni sezon w karierze, po zdobyciu tytułu mistrzowskiego nie wyklucza, że zmieni zdanie i podpisze z klubem kolejną umowę.

Wśród zawodniczek, których gra w kolejnym sezonie stoi pod znakiem zapytania, wymieniane są: Ana Bjelica, Lucie Muhlsteinova, Justyna Raczyńska, Dominika Sobolska, Anna Grejman oraz Aleksandra Krzos. W klubie nie wykluczają jednak, że część siatkarek może zostać wypożyczona do innych klubów, aby nabrała doświadczenia i w przyszłości stanowiła silny punkt zespołu.

Impel Wrocław

We Wrocławiu mimo zdobycia srebrnego medalu szykują się spore zmiany. W przyszłym sezonie w drużynie Tore Aleksandersena na pewno zagrają Joanna Kaczor, Agnieszka Kąkolewska i Magdalena Gryka. Niemal ustalone są warunki umowy z Katarzyną Mroczkowską.

W gronie zawodniczek, które prawdopodobnie pożegnają się z Impelem, bądź już to zrobiły, znalazły się Maren Brinker (odeszła do ligi włoskiej), Katarzyna Konieczna (przenosiny do Tauronu Banimex Dąbrowa Górnicza), oraz Frauke Dirickx i Makare Wilson.

Być może nowymi twarzami w stolicy Dolnego Ślaska będą Lucia Bosetti i Elżbieta Skowrońska. Prezes klubu Jacek Grabowski nie potwierdza jednak żadnych nazwisk pojawiających się w mediach.

Atom Trefl Sopot

W drużynie znad morza, po nieudanym sezonie zapowiadają się spore zmiany. Już wcześniej z zespołem pożegnał się Teun Buijs. Następcą Holendra, jak zapowiada prezes klubu Roman Kniter, zostanie prawdopodobnie Włoch. Nie będzie nim jednak Alessandro Chiappini, który w przeszłości pracował w Sopocie, a w ostatnich wywiadach nie ukrywał, że chętnie powróciłby do pracy w Polsce.

Z grona zawodniczek, które przed kilkoma tygodniami sięgnęły po brązowe medale, pod znakiem zapytania stoi przyszłość Anny Podolec i Izabeli Bełcik, których zatrudnieniem zainteresowani są Beef Master Budowlani Łódź. Do Polic przenieść się ma się natomiast Mariola Zenik, którą w Sopocie zastąpić ma Agata Durajczyk.

W sumie sztab szkoleniowy planuje pozyskać cztery zawodniczki, jednak decyzje personalne pozostają w rękach nowego szkoleniowca, którego nazwisko znane ma być niebawem. Wiadomo też, że w poszukiwaniu wzmocnień, preferowane mają być kierunki: włoski, bałkański i turecki.
Mariola Zenik po dwóch latach spędzonych w Sopocie, prawdopodobnie przeniesie się do Chemika Police Mariola Zenik po dwóch latach spędzonych w Sopocie, prawdopodobnie przeniesie się do Chemika Police
Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza

W ekipie z Dąbrowy Górniczej, po sezonie zakończonym bez medalu, postanowiono dokonać sporych zmian. Jako jedni z pierwszych, decyzję o pożegnaniu z klubem podjęli trener Nicola Negro i kapitan Elżbieta Skowrońska. W ich ślady postanowili pójść także Leszek Rus (II trener) - ma objąć drużynę Aluprofu Bielsko-Biała, Rachael Adams - postanowiła opuścić Polskę i poszukać klubu w Europie oraz Marina Katić, Wélissa de Souza Gonzaga Sassa i Natalia Guadalupe Brussa.

Dobrą wiadomością dla działaczy było natomiast przedłużenie kontraktu przez turecką rozgrywającą Ozge Kirdar Cemberci. Prezes Robert Koćma nie ukrywa, że to właśnie wokół Turczynki ma być budowany nowy zespół. Jego częścią mają być także Katarzyna Konieczna, która miniony sezon spędziła we Wrocławiu oraz Natalia Piekarczyk, rozgrywająca beniaminka Orlen Ligi - AZS KSZO Ostrowiec.

BKS Aluprof Bielsko-Biała

Ruchów transferowych w klubie z Podbeskidzia jak dotąd nie było zbyt wiele. Jedyna zmiana nastąpiła na ławce trenerskiej. Klub postanowił podziękować za współpracę Mirosławowi Zawieraczowi, którego zastąpi debiutujący w roli pierwszego szkoleniowca Leszek Rus, mający za sobą pracę w roli asystenta w klubie z Dąbrowy Górniczej.

Niewykluczone, że do ekipy spod Klimczoka dołączy także powracająca do gry po urlopie macierzyńskim Gabriela Polańska, która w Bielsku-Białej występowała w latach 2010-2013.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS

W Muszynie tuż po zakończeniu rozgrywek rozpoczęły się intensywne rozmowy z zawodniczkami. Budżet klubu w kolejnym sezonie ma być podobnej wysokości jak  ubiegłoroczny. Bogdan Serwiński przyznaje, że chciałby zatrzymać większość składu. Wiadomo jednak, że klub z Małopolski opuści Aleksandra Jagieło. Pod znakiem zapytania stoi również przyszłość utalentowanych siatkarek, które w trakcie sezonu zaprezentowały się z bardzo dobrej strony - Gabrieli Jasińskiej i Natalii Kurnikowskiej. Nie da się bowiem ukryć, że klubowi z Muszyny trudno będzie rywalizować z finansowymi potentatami Orlen Ligi.

Beef Master Budowlani Łódź

W minionym sezonie siatkarki prowadzone przez Adama Grabowskiego zajęły 7. miejsce, jednak ta pozycja nie do końca usatysfakcjonowała łódzkich działaczy. Nieoficjalnie mówi się jednak, że już niebawem ekipa Beef Master Budowlanych może dołączyć do grona ligowych potentatów. Klub prowadzi bowiem zaawansowane rozmowy ze sponsorem i jeżeli zakończą się one powodzeniem, budżet zespołu może wzrosnąć blisko dwukrotnie.

Niezależnie od negocjacji z inwestorami, sztab szkoleniowy już rozpoczął budowę zespołu na przyszły sezon. Wiadomo, że na stanowisku trenera pozostanie Adam Grabowski, który w swojej drużynie chętnie widziałby Magdalenę Śliwę, Natalię Nuszel, Sylwię Pycię, Dorotę Ściurkę i Aleksandrę Sikorską. W Łodzi pozostanie także Martyna Grajber, która posiada ważną umowę.

W gronie siatkarek, których kibice w nadchodzącym sezonie nie ujrzą w barwach Budowlanych znalazły się: Olga Tracz, Noris Cabrera, Tabi Love i Agata Durajczyk. Odejście tej ostatniej nieco skomplikowało działaczom plany budowy zespołu, bowiem "Mała" po znakomitym sezonie, miała stanowić jeden z filarów nowobudowanej ekipy.

Niewykluczone, że do tego grona siatkarek które opuszczą Łódź dołączy Ewa Cabajewska. Zarząd klubu nie chce jednak komentować tej informacji.

Jeśli chodzi o wzmocnienia, to sztab szkoleniowy nie ukrywa, że poszukiwać będzie podstawowej przyjmującej oraz atakującej, która potrafiłaby wziąć na siebie ciężar walki w trudnych momentach. W kontekście ewentualnych wzmocnień wymienia się także: Krystynę Strasz, Izabelę Bełcik i Annę Podolec.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.

W ekipie beniaminka rozpoczęły się już rozmowy z zawodniczkami, które miałyby wzmocnić zespół przed nadchodzącym sezonem oraz siatkarkami, które sztab szkoleniowy chciałby zatrzymać. Działacze planują pozyskać przynajmniej cztery siatkarki: środkową, rozgrywającą, atakującą i przyjmującą.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Najgorsze transfery sezonu 2013/2014 Orlen Ligi

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×