KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czy Wytze Kooistra przedłuży umowę z Czarnymi?

Wielu kibiców drużyny z Radomia zadaje sobie pytanie, czy kontrakt z klubem przedłuży lider zespołu. Jak informuje Robert Prygiel, są na to duże szanse.

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Wytze Kooistra był absolutnym liderem Cerrad Czarnych w sezonie 2013/2014. Zdobył łącznie 419 punktów, popisał się 25 asami serwisowymi. Nic więc dziwnego, że wielu kibiców drużyny zadaje sobie pytanie, czy Holender przedłuży umowę.
Na piątkowej konferencji prasowej Robert Prygiel zdradził, że są na to duże szanse. - Wytze podpisał z nami umowę wstępną, która wejdzie w życie 15 maja. Jeżeli do tego dnia nie znajdzie klubu poza granicami naszego kraju, a nie w Polsce, to zostanie u nas - poinformował. - Rozmawiałem z nim w czwartek i powiedział, że na 80 procent nic z tej opcji nie wyjdzie. Zostawił sobie te kilka dni na podjęcie ostatecznej decyzji - dodał trener. W kuluarach mówiło się o tym, iż może to być kierunek azjatycki, a konkretnie Korea Południowa. - Tamta oferta jest kosmiczna, ale, jak powiedział Wytze, oddala się z dnia na dzień. Całkiem możliwe, że w poniedziałek lub wtorek wszystko będzie już jasne - podkreślił szkoleniowiec.
Wszyscy sympatycy Czarnych chcieliby, aby Kooistra pozostał w Radomiu Wszyscy sympatycy Czarnych chcieliby, aby Kooistra pozostał w Radomiu
Ważą się losy ewentualnego pozostania w Radomiu Kamila Gutkowskiego i Pawła Filipowicza. Kontrakt na pewno przedłuży Michał Ostrowski. - Michał zaakceptował ofertę, jeszcze nie podpisał umowy, ale na pewno zostanie w Czarnych. Chcemy kontynuować z nim współpracę. W sprawie Pawła i Kamila jest 50 na 50. Być może będą grać u nas, być może nie - zaznaczył Prygiel. - Wszystko zależy od tego, czy będą pozwalały nam finanse i jaka będzie sytuacja na rynku. Na pewno nie będziemy brać innych zawodników gorszych tylko dlatego, żeby zrezygnować z tych graczy, którzy zostawili dużo zdrowia i serca dla tego klubu, w niektórych przypadkach od juniora. Jeżeli będzie podjęta decyzja o rozstaniu się z nimi, na pewno nie będzie ona łatwa. Ale tylko w przypadku zmiany na lepsze - zakończył ten wątek opiekun Czarnych.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Daniel Pliński ma być mentalnym przywódcą Czarnych

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×