Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Słynna Brazylijka w Vakifbanku, dwa wzmocnienia zespołu Joanny Wołosz

Karuzela transferowa w europejskiej siatkówce pracuje na pełnych obrotach. Mistrz Turcji sprowadził gwiazdę z Brazylii, natomiast Yamamay Busto Arsizio zainwestowało w młodość.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

O tym transferze mówiło się od tygodniu, ostatecznie słowo stało się ciałem po Klubowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w szwajcarskim Zurychu. Sheilla Castro pożegnała się z dotychczasowych klubem, Molico/Osasco i po krótkim urlopie we Francji udała się do Stambułu, by podpisać roczny kontrakt z VakifBankiem Stambuł. Brazylijska atakująca ma zastąpić w zespole Giovanniego Guidettiego Serbkę Jovanę Brakocević, która zdecydowała się na grę w Azeryolu Baku. - Nie byłam jeszcze w mojej karierze złotą medalistką europejskiej Ligi Mistrzyń, dlatego postaram się zdobyć to trofeum z nowym klubem. Mam nadzieję, że spędzę tutaj dobry, zwycięski sezon. Już teraz czuję siłę do osiągania kolejnych celów - dwukrotna mistrzyni olimpijska nie ukrywała entuzjazmu. Wcześniej jeden z najlepszych klubów na Starym Kontynencie zakontraktował holenderską środkową Robin De Kruijf.

Do ciekawych ruchów kadrowych doszło też w Yamamay Busto Arsizio, w którym od 2013 roku występuje Joanna Wołosz. Polka w przyszłym sezonie będzie miała okazję rozgrywać piłki do Belgijki Freyi Aelbrecht, którą wicemistrz Włoch sprowadził z RC Cannes i jednej z najlepszych atakujących żeńskiej Bundesligi, Amerykanki Rebecci Perry. 24-letnia środkowa zaliczyła świetny rok zarówno w barwach mistrza Francji, jak i reprezentacji Belgii, z którą zdobyła srebrny medal Ligi Europejskiej i trzecie miejsce na mistrzostwach Europy, natomiast była siatkarka SC Dresdner była jedną z autorek tegorocznego mistrzostwa Niemiec dla tej ekipy.

Poważne zmiany szykują się także u zdobywczyń tegorocznego scudetto, Rebecchi Nordmeccanica Piacenza. Jeszcze do niedawna klub był niepewny swojego istnienia, dopiero w ostatnich dniach zarząd mistrzyń Włoch zaczął myśleć o transferach. Na celowniku rodziny Rebecchi są Frauke Dirickx (ex-Impel Wrocław) i Indre Sorokaite, grająca dotychczas w japoński Denso Airybees.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
vakifbanksporkulubu.com / volleybusto.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×