LŚ, gr. D: Niemcy minimalnie lepsi od Japończyków. Niegroźny uraz Lukasa Kampy

W swoim drugim meczu w Lidze Światowej 2014, reprezentacja Niemiec ponownie - lecz z problemami - pokonała Japonię. Niegroźnego urazu kciuka podczas bloku doznał nowy siatkarz Czarnych, Lukas Kampa.

Tomasz Rosiński

Niemcy, po pewnym piątkowym zwycięstwie z Japończykami w trzech setach, chcieli ponownie zdobyć komplet punktów w starciu z teoretycznie najsłabszą drużyną grupy D.

Podopieczni Vitala Heynena od startu pojedynku chcieli narzucić swój styl gry i to im się udało, gdyż pierwsze dwie odsłony przechylili na swoją korzyść (25:23, 25:22). Pod koniec drugiej partii niegroźnej kontuzji kciuka podczas próby bloku doświadczył rozgrywający Lukas Kampa, którego zmienił Sebastian Kuehner.
Nie mający nic do stracenia gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni od początku III seta wzięli się mocno do pracy i wyszli na prowadzenie 7:1. Jednak gospodarze dość szybko doprowadzili do remisu (7:7), a od tej pory wyrównana walka trwała aż do samej końcówki (24:24). Ostatecznie więcej zimnej krwi w grze na przewagi zachowali Azjaci, którzy zmniejszyli straty w całej rywalizacji (27:29).

Będący na fali japoński zespół starał się prowadzić grę w czwartej odsłonie (9:12). Japończycy dobrze grali w obronie, dzięki czemu mogli wyprowadzać skuteczne kontrataki. Wprawdzie Niemcy w końcówce doszli swoich rywali na jeden punkt (21:22), jednak Japonia była w stanie odeprzeć ten atak (23:25) i doprowadzić do tie-breaka, chociaż przegrywała już 0:2.

Kadra Niemiec, po dwóch przegranych setach, w końcu przebudziła się w decydującej części sobotniego starcia (6:3). Jochen Schoeps i spółka już nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tym spotkaniu (15:9), zapisując na swoim koncie dwa "oczka" do tabeli grupy D.

Niemcy - Japonia 3:2 (25:23, 25:21, 27:29, 23:25, 15:9)

Niemcy: Fromm (28), Schoeps (13), Kampa (4), Broshog (5), Hoehne (4), Andrei (11), Steuerwald (libero) oraz Tille, Collin (11), Westphal (13), Kuehner (2), Hirsch.

Japonia: Shimizu (28), Koshikawa (15), Chijiki (7), Fukatsu (3), Fushimi (7), Yamauchi (5), Koga (libero) oraz Oh (1), Shiraiwa, Fukuzawa (8).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

LŚ, gr. D: Mocne otwarcie Niemców