KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

El. ME 2015: Zwycięstwo Szwajcarek na otarcie łez - relacja z meczu Łotwa - Szwajcaria

Łotyszkom nie udało się sprawić niespodzianki w ostatnim swoim występie w bydgoskim turnieju eliminacyjnym do ME 2015. Musiały uznać wyższość Szwajcarek kończąc zawody z zerowym dorobkiem punktowym.
Joanna Siekierka
Joanna Siekierka

Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy kobiet 2015 został rozstrzygnięty już drugiego dnia bydgoskich zawodów. Zarówno Szwajcarkom jak i Łotyszkom pozostała tylko walka o honor i pozostawienie pozytywnego wrażenia, gdyż było jasne, że obie drużyny zajmą kolejno dwa ostatnie miejsca w tabeli na zakończenie rozgrywek.


Mocnym akcentem rywalizację rozpoczęły Szwajcarki. Błyskawicznie na tablicy wyników pojawił się wynik 0:4, a po dwóch widowiskowych blokach strata Łotyszek wzrosła aż do sześciu punktów (2:8). Od samego początku było widać, że dużo bardziej zmotywowaną drużyną były właśnie podopieczne Timothiego Lippunera, które skrzętnie wykorzystywały proste błędy w przyjęciu rywalek (4:14). Dodatkowo as serwisowy Ines Granvorki podciął skrzydła Łotyszek (5:16), nie będących w stanie podnieść się aż do końca tego seta. Szwajcarki zdeklasowały swoje przeciwniczki w pierwszej partii, a ostatnie słowo należało do Patrici Shauss, która zablokowała przechodzącą piłkę.

Przerwa pomiędzy pierwszym i drugim setem podziałała mobilizująco na drużynę Łotwy, której udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Szczęście podopiecznych Janisa Leitisa nie trwało zbyt długo, gdyż po dwóch kontrach z szóstej strefy w wykonaniu Granvorki rezultat zmienił się na korzyść jej reprezentacji (11:13). Po jej akcjach Szwajcarki przypomniały sobie, jak powinny grać z Łotyszkami, budując skrupulatnie swoją przewagę (14:18). Wydawałoby się delikatne rozprężenie w szeregach Szwajcarek, zmusiło ich trenera do skorzystania z dwóch przerw na żądanie w krótkich odstępach czasu (22:23). Łotyszkom udało się doprowadzić do dramatycznej końcówki, z której obronną ręką wyszły jednak Szwajcarki (26:28).

Trzecia odsłona tego meczu była mocno szarpana. Pomimo wysokiego prowadzenia reprezentacji Szwajcarek z początku tego seta (5:9), widać było, że w ich poczynania wdała się pewna nerwowość. Mnożące się błędy z łatwością wykorzystywane przez Łotyszki pozwoliły im doprowadzić do remisu (10:10). Przez dłuższy czas toczyła się wyrównana walka, jednak większy spokój w grze można było zauważyć po szwajcarskiej stronie. Końcówka meczu należała zdecydowanie do Szwajcarek, które bez większych problemów dopisały do swojego dorobku trzy punkty, kończąc turniej na trzeciej pozycji.

Łotwa - Szwajcaria 0:3 (12:25, 26:28, 18:25)

Łotwa: Ragozina, Malesewska, Bidzane, Brinke, Lece, Sorokina, Lieplinlauska (libero) oraz Lece (libero), Berzina, Caica.

Szwajcaria: Marbach, Schauss, Stocker, Wigger, Granvorka, Unternahrer, Dalliard (libero) oraz Kuenzler, Widmer, Van Rooij.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×