El. ME 2015: Grecy bez punktów, Białorusini wygrywają po tie-breaku

Porażka Grecji w grupie C spowodowała, że do walki o miejsce w mistrzostwach Europy włączyli się także Estończycy. W grupie F Białoruś straciła natomiast punkty ze Szwecją.

Agata Kołacz

Grupa C:

Słowacy pewnie zmierzają po triumf w swojej grupie. W drugim dniu ich rywalem byli Węgrzy, którzy w rozgrywkach nie zdobyli jeszcze punktu. Walczyli dzielnie, pierwszy set rozstrzygnął się dopiero po walce na przewagi. Druga partia należała już do podopiecznych Flavio Gulinelliego. Prawdopodobnie prowadzenie "uśpiło" Słowaków, bowiem w kolejnej części meczu inicjatywa należała do Węgrów. W czwartej odsłonie wszystko wróciło do normy.

Słowacja - Węgry 3:1 (26:24, 25:17, 18:25, 25:17)

O sporej niespodziance można mówić w kontekście porażki gospodarzy drugiego turnieju z Estończykami. Choć to Estonia zajmuje wyższe miejsce w rankingu, to w eliminacjach lepiej radzi sobie Grecja. Jedną z przyczyn porażki siatkarzy z południowej Europy była spora liczba błędów - 30 przy 17 przeciwników. Dzięki zwycięstwu Estończycy wciąż mają szansę na awans do mistrzostw Europy.

Grecja - Estonia 1:3 (18:25, 25:23, 23:25, 17:25)

M Drużyna Mecze Pkt Sety
1 Słowacja 5 12 12:4
2 Grecja 5 9 10:7
3 Estonia 5 9 9:8
4 Węgry 5 0 3:15

Grupa F:

Duńczycy rozpoczęli od mocnego uderzenia, choć niemała w tym zasługa Turków, którzy w premierowej odsłonie oddali aż 13 punktów po swoich błędach. W kolejnych setach siatkarze prowadzeni przez Emanuela Zaniniego radzili sobie już o wiele lepiej. Ich przewaga była widoczna zwłaszcza w ataku (61:39).

Dania  - Turcja 1:3 (25:22, 22:25, 17:25, 25:27)

Gospodarze drugiego turnieju musieli się sporo namęczyć, by pokonać Szwedów. Pojedynek był bardzo wyrównany, wyniki poszczególnych partii rozstrzygały się w końcówkach. Sporo emocji przyniósł zwłaszcza tie-break, w którym ostatecznie triumfowali Białorusini. Najlepiej punktującym był Szwed, Nils Jon Marcus Nilsson, zdobywca 37 "oczek".

Białoruś - Szwecja 3:2 (25:22, 24:26, 25:27, 25:20, 18:16)

1 Białoruś 4 9 11:7
2 Turcja 4 8 9:7
3 Szwecja 4 5 8:9
4 Dania 4 2 6:11

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

El. ME 2015: Słowacja i Grecja na czele grupy C