Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zmiana libero w Czarnych?

Być może w składzie drużyny z Radomia dojdzie do zmiany na libero. Dotychczas występujący na tej pozycji zawodnik przymierzany jest do gry w jednym z klubów PlusLigi, jak i na jej zapleczu.
Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski

Nie chodzi jednak o podstawowego zawodnika występującego na tej pozycji, a więc Adama Kowalskiego, ale o gracza, który był zmiennikiem, czyli Pawła Filipowicza. W minionym sezonie zaliczył on kilka występów na szczeblu PlusLigi.

Miejsce Filipowicza miałby zająć Kamil Gutkowski. Doświadczenie 27-latka nie jest w tej materii zbyt duże, a właściwie nikłe - wszakże zaliczył tylko epizod, zastępując po drugim secie trzeciego meczu fazy play-off z Jastrzębskim Węglem wspomnianego kolegę. Z nowej roli wywiązał się jednak bardzo dobrze.


W składzie Cerradu Czarnych znajduje się aż pięciu przyjmujących - poza wspomnianym Gutkowskim są jeszcze Igor Grobelny, Wojciech Żaliński, Dirk Westphal i Jakub Wachnik. W grę wchodzi więc "przestawienie" rodowitego radomianina na libero. W tej sytuacji nowego pracodawcy musiałby szukać Filipowicz. Nieoficjalnie mówi się o tym, iż na temat wypożyczenia rozmawiali z nim przedstawiciele klubów pierwszoligowych. - Zgadza się. Mogę również zdradzić, że o Pawła pytała jedna z ekstraklasowych ekip - informuje Sławomir Monik, rzecznik prasowy Czarnych. Najprawdopodobniej chodziło o AZS Częstochowa, choć nikt tej informacji nie potwierdza.
Czy Filipowicz zmieni barwy klubowe? Czy Filipowicz zmieni barwy klubowe?
Całkiem prawdopodobny jest taki scenariusz, że jeśli Filipowicz nie znajdzie nowego pracodawcy, zostanie przesunięty do radomskiego zespołu występującego w Młodej PlusLidze. Transferów można jednak dokonywać aż do końca roku kalendarzowego. - Pawłowi chodzi głównie o to, aby grał - kończy Monik.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×