Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Memoriał Wagnera: Przegrana z dramatem w tle - relacja z meczu Polska - Bułgaria

Biało-czerwoni, mimo walki do samego końca, musieli uznać wyższość Bułgarów. Ponadto kontuzji doznał Mariusz Wlazły, który - dopóki grał - był najjaśniejszym punktem naszej reprezentacji.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Od samego początku w grze Bułgarów widać było ryzyko, co z w niektórych akcjach kończyło się łatwą stratą punków (6:2). Mimo że sprawnie doprowadzili oni do remisu, to asie serwisowym Mariusz Wlazły biało-czerwoni odbudowali swoją przewagę choć w minimalnym stopniu (8:6). Atutem podopiecznych Plamena Konstantinowa był serwis oraz dobra gra blokiem, co z kolei pozwalało na wyprowadzanie skutecznych kontr (9:11).

Odzwierciedlenie w grze znajdowała stara siatkarska zasada, mówiąca że kto zagrywa, ten wygrywa. Obie drużyny bardzo dobrze spisywały się przy własnym serwisie, gorzej punktując w akcjach po przyjęciu. Stąd wynik oscylował w okolicach remisu. Przyjezdni zdołali utrzymywać skromną przewagę, lecz utracili ją po efektownym bloku Dawida Konarskiego. Po tej akcji Polacy poszli za ciosem i, ponownie, przy serwisie Wlazłego odskoczyli rywalom (21:17). Ta seria w połączeniu z dobrą grą w obronie i na kontrze zagwarantowała naszym reprezentantom zwycięstwo (25:20).


Wprawdzie początkowo biało-czerwoni mieli kłopoty w przyjęciu, lecz z biegiem czasu poprawili swoją grę, a przy zagrywce Wlazłego zniwelowali straty do jednego punktu. Remis przyszedł po efektownej kontrze, w której Fabian Drzyzga przerzucił piłkę na skrzydło do Mariusza Wlazłego, który na czystej siatce wbił "gwoździa" (12:12). Bułgarzy ponownie odskoczyli, a naszym reprezentantom pozostało gonienie wyniku. Polacy nie byli w stanie postawić kropki nad "i", ciągle pozostając w tyle za rywalami o jeden punkt. Siła zagrywki i ataku pozwoliła triumfować zawodnikom Konstantinowa, którzy tym samym doprowadzili do remisu w meczu.

Trzeci set rozpoczął się źle dla Bułgarów, którzy przegrywali 0:3. Lecz to w akcji przy stanie 3:2 lider naszej kadry, Mariusz Wlazły, doznał kontuzji, gdy opadał z ataku. Biało-czerwonym udało się pozbierać po utracie Wlazłego, którego zastąpił Konarski (7:7). Szybko wyszli oni z chwilowego marazmu i w ich grze znowu widać było pewność, efektem było wysokie prowadzenie (16:12). Tuż przed najważniejszym momentem seta do walki poderwali się przyjezdni, którzy bez skrupułów wykorzystywali błędy naszych siatkarzy (19:19). W walce punkt za punkt, również przy piłkach setowych dla obu drużyn, nie zabrakło dramaturgii; Polacy popełniali proste błędy, a niewykorzystane szanse się mszczą, więc zwycięzcy z parkietu schodzili goście.

Podopieczni Stephane'a Antigi wobec niektórych zagrań rywali byli wręcz bezradni, a skuteczność ich ataku pozostawiała wiele do życzenia. Tymczasem Bułgarzy swobodnie powiększali prowadzenie. Na boisku pojawił się Paweł Zagumny, który miał pomóc w odmienieniu losów seta, jak i całego meczu. Polacy w końcu doprowadzili do upragnionego remisu i odzyskali szanse na doprowadzenie do tie-breaka (17:17). Błąd własny w przyjęciu Mateusza Miki pozwolił przyjezdnym na odskoczenie na dwa punkty, które Bułgarzy przez długi czas utrzymywali. Po podwójnym bloku duetu Dawid Konarski - Karol Kłos zdobył arcyważny punkt, doprowadzając do stanu 24:24! Szczęśliwy as Piotra Nowakowskiego dał Polakom piłkę setową, którą od razu wykorzystał Kłos! Biało-czerwoni w fenomenalnym stylu doprowadzili do tie-breaka!

Pogubieni podopieczni Konstantinowa wyraźnie odstawali od naszych reprezentantów (5:2). Przyjezdni skoncentrowali się, dzięki czemu gra stała się mniej jednostronna. Nawet najlepszy w bułgarskich szeregach, Cwetan Sokołow, po zablokowanym ataku spuszczał głowę zrezygnowany (11:7). Nadzieję przywrócił Todor Skrimow, który świetnie spisał się w polu zagrywki, doprowadzając do stanu 11:10. Końcówce meczu towarzyszyły duże nerwy, a po dwóch blokach z rzędu na Michale Winiarskim bliżej triumfu byli goście (12:13). Spotkanie zakończyło się atomową i zarazem asową zagrywką Walentina Bratojewa.

Polska - Bułgaria 2:3 (25:20, 23:25, 27:29, 26:24, 13:15)

Polska: Drzyzga, Wlazły, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Buszek, Mika, Możdżonek.

Bułgaria: Żekow, Gradinarow, Josifow, Todorow, Aleksiew, Sokołow, Salparow (libero) oraz Skrimow, Penczew, W. Bratojew.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (19):
 • nowa Zgłoś komentarz
  Kadra do tej pory radziła sobie bez Wlazłego a jak już się pojawił w kadrze to wiele za bardzo nie pokazał, bo kontuzja, a jak grał to tez bez porywu, albo już na koniec nie było gdzie.
  Czytaj całość
  Natomiast sytuacja jest na tyle nieciekawa, że to stało się na chwilę przed MŚ, w Memoriale już nie pogra.
  • alk123 Zgłoś komentarz
   Bartek w ataku to najlepsza opcja. Z Andersonem się sprawdziła. A Kurek jest nawet od niego lepszy w ataku. Pytanie tylko w jakiej Kurek jest formie, bo Antiga zamroził go w kwadracie dla
   Czytaj całość
   rezerwowych. Nie rozumiem jak można takiej klasy siatkarza trzymać w rezerwie. I nie dawać mu nawet szansy na dojście do swojej optymalnej formy.
   • stary kibic Zgłoś komentarz
    Mariusz dał popis w paru momentach na zagrywce - i super wyszedł mu gwóźdź na pustej siatce :) - jeżeli go nie będzie, to Antiga będzie musiał grać tymi, których ma. Myślę, że
    Czytaj całość
    nawet jeśli wróci, to może nie być to gra na full. Mam nadzieję, że odblokuje się w końcu Konarski, bo wczoraj rozegrał całkiem niezły mecz. Większość go dyskredytuje, bo nie ma parametrów Boćka i zasięgu Wlazłego. On też potrafi podciągnąć wynik zagrywką. Liczę, że przy spokoju Francuza Dawid zagra to, co umie najlepiej (jak w Delekcie z Antigą) i udowodni swoją wartość. Co do ustawień - nie zapominajmy, że to właśnie kontuzje naszych asów pokrzyżowały cały plan gier w przygotowaniach Antidze i trudno spodziewać się od razu wskoczenia na najwyższy poziom po 2-3 grach kontrolnych. Na dziś wskazana jest cierpliwość i radość z powrotu do dyspozycji Winiara, który widać, że zapomniał już o problemach zdrowotnych i braku formy. Bartek niech się wykuruje, żeby nie znosić go z parkietu. Wierzę, że spokój Stefana i doświadczenie Blaina pozytywnie wpłyną na chłopaków w grze o stawkę, a najwyższą formę mają mieć we wrześniu.
    • GiM-Xd kl3A.CiTY Zgłoś komentarz
     Antiga wypowiadał się po meczu w takim tonie że Bociek już praktycznie przepadł jako ew wejście teraz do drużyny na mś gdyż od 3 tygodni idzie innym trybem przygotowań ,a na ataku
     Czytaj całość
     mógłby grać Kurek.
     • wislok Zgłoś komentarz
      Kontuzja Wlazłego poważnym kłopotem. Naprawdę o sukces na MŚ będzie bardzo ciężko.
      • Kibic Kadry Zgłoś komentarz
       Przepraszam, ale ja nie rozumiem jak można zawodnika takiej klasy jak Kurek kompletnie odstawić?!! Dlaczego dzisiaj prawie wszyscy grali, a on w ogóle nie powąchał parkietu? Tym bardziej w
       Czytaj całość
       obliczu kontuzji Wlazłego potrzebujemy siły ataku Kurka. Przez ostatnie lata to on był siłą napędową tej kadry i wszyscy wiemy jaki ma potencjał i jaką wartość dodaną stanowi, będąc w dobrej formie. Trener, który świadomie rezygnuje z takiego zawodnika, to jakiś sabotażysta.
       • Ziutka Zgłoś komentarz
        Dla mnie na ten moment 6 to: Zagumny, Wlazły?, Nowakowski, Kłos, Zatorski, Winiarski i chyba Kubiak. Kurek nie wiadomo kompletnie w jakiej jest formie, w sumie to bez grania jej nie złapie
        Czytaj całość
        więc raczej Antiga nie będzie na niego stawiał.
        • Ziutka Zgłoś komentarz
         Wydaje mi się, chociaż mam nadzieję się mylić, że może nam zabraknąć kilku meczy sparingowych przed MŚ. Kurek od czerwca nie grał praktycznie w ogóle i nadal nie gra, Kubiak podobnie
         Czytaj całość
         tyle, że on pojawił się na parkiecie. I o obu tych graczy najbardziej się martwię, szczególnie Kurek potrzebuje gry by złapać rytm meczowy a jak teraz nie gra to mistrzostw może mu zbraknąć do jej złapania. Chłopaki chyba też potrzebują potwierdzenia na kogo ostatecznie Antiga postawi.
         • naomily Zgłoś komentarz
          mam dość tego niby trenera.. nic nie wiadomo, nie pozwala się zgrać drużynie tylko ciągle coś zmienia, Kurek stoi w kwadracie, ciekawe kiedy ma się ograć jak nie teraz, jak przegrywamy
          Czytaj całość
          z Bułgarią to jak mamy wygrać z Rosją, Włochami, USA czy Brazylią ? oby mistrzostwa świata nie skończyły się dla nas zbyt szybko
          • LW Zgłoś komentarz
           No do jasnej cholery znakomicie!
           • panda25 Zgłoś komentarz
            Antiga powtórzył właśnie wiadomość od Mariusza, że "jest źle". Robi się nieciekawie...
            • stworek05 Zgłoś komentarz
             Mecz nierówny ze zbyt dużą ilością błędów. Nowakowski dzisiaj trochę niemrawo i w ataku, i w zagrywce. Za to Winiar zagrał jak Winiar:). Niekwestjonowany MVP dzisiejszego meczu.
             Czytaj całość
             Myślę też, że występ Zatorskiego jest godny uwagi. Chyba najlepszy jego mecz w kadrze jak do tej pory. Reszta raz lepiej, raz gorzej. Wielkim cieniem tego meczu jest kontuzja Wlazłego. Oby to nie było nic poważnego i pozwoliło mu zagrać na MŚ.
             • panda25 Zgłoś komentarz
              "Nie Bułgarzy wygrali, a my to przegraliśmy" = powiedział Winiarski w wywiadzie. I to w jakimś stopniu oddaje ocenę tego meczu. Oczywiście w tej chwili największe zmartwienie to kontuzja
              Czytaj całość
              Wlazłego. Patrząc na powtórki i różne wypowiedzi mam ciągle nadzieję, że kontuzja nie będzie aż tak groźna.
              Zobacz więcej komentarzy (6)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×