Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

SMS PZPS w Szczyrku z oficjalną inauguracją

Uroczyste ślubowanie uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku było głównym wydarzeniem soboty 27 września w hali tutejszego Centralnego Ośrodka Sportu.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Oficjalnie tym samym zainaugurowane zostało funkcjonowanie placówki, którą od września bieżącego roku przeniesiono do Szczyrku z Sosnowca. - Idziemy z duchem czasu, bo stworzyliśmy tutaj jeszcze lepsze warunki do uprawiania siatkówki. Szkoła, która przez tyle lat stacjonowała w Sosnowcu postawiła nam wysoko poprzeczkę. Wyszło z niej wiele dziewczyn zdobywających później medale czy to w lidze, czy reprezentacji Polski. Zrobimy wszystko, by sukcesy z udziałem dziewczyn szkolących się tutaj były jeszcze większe - rozpoczął uroczystość Grzegorz Wagner, dyrektor SMS PZPS w Szczyrku, który wpierw przywitał licznie zgromadzonych gości - przedstawicieli władz Polskiego i Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, lokalne władze oraz rodziców uczennic i grono pedagogiczne, a także osoby przez lata związane z placówką sosnowiecką.


Było to przede wszystkim święto samych uczennic siatkarskiej szkoły. Po krótkim przedstawieniu wszystkich podopiecznych SMS PZPS odbyło się nietypowe wydarzenie. Każda z zawodniczek, po złożeniu uroczystego ślubowania, musiała wpierw... odbić piłkę, którą dorzucała absolwentka SMS-u, Agata Karczmarzewska-Pura. Następnie medal na szyi uczennic Gimnazjum (2 i 3 klasa) i Liceum (1 klasa) zakładała inna z byłych podopiecznych SMS-u, Natalia Bamber-Laskowska. Wyświetlony został krótki filmik o szkole i obiektach mieszczących placówkę, dziewczyny przygotowały też klasowo pełen humoru program artystyczny.

Pełne wsparcie dla szkoły podkreślił w swoim przemówieniu Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Szkołę będziemy wspierać w dążeniach powrotu do najlepszych czasów żeńskiej siatkówki. Zrobimy co w naszej mocy, by była to szkoła elitarna, na najwyższym poziomie. Podchodzimy do tego tematu bardzo poważnie i proszę, aby wszystkie osoby ze szkołą związane dołożyły starań w jej rozwój. Potrzeba czasu, ale wierzę, że wytrwały trening naszych zawodniczek da efekty - zauważył sternik PZPS.

Uroczystość w Szczyrku Uroczystość w Szczyrku

Krótko do czasów, gdy rodziła się idea szkół mistrzostwa sportowego przed 20 laty nawiązał z kolei Witold Grochowski, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, zauważając jego powodzenie zarówno w siatkówce żeńskiej, jak również męskiej. Starosta bielski Andrzej Płonka zauważył, że to trzecia tego typu placówka na terenie powiatu, istotna o tyle, że gwałtownie wzrosła w ostatnich latach popularność siatkówki. W kontekście realizacji siatkarskich marzeń ważne słowa wypowiedział dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, medalista olimpijski, Grzegorz Kotowicz. - Życzylibyśmy sobie, aby ten ośrodek stał się dla was takim drugim domem, w którym poczujecie się dobrze. Pochodzę z innej dyscypliny sportu, ale mogę wam powiedzieć, że jeśli macie swoje wzorce do naśladowania i wierzycie w sukces, to go osiągnięcie. Wracajcie do nas, wierzcie w siebie – sukcesów! - stwierdził dyrektor Kotowicz.

Wszyscy zgromadzeni mogli także wpatrywać się w hasło, które najlepiej oddawało atmosferę tego dnia i idei szkoły: "WIARA W ZWYCIĘSTWO ŹRÓDŁEM SUKCESU". Część zawodniczek SMS PZPS zainaugurowała w godzinach popołudniowych sezon w II lidze. Premiera rozgrywek okazała się pomyślna, gdyż gospodynie pokonały ekipę KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×