KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Damian Dacewicz: Brakuje nam nie tylko doświadczenia, ale i chłodnej głowy

Beniaminek z Będzina kolejny raz prowadził wyrównaną walkę, jednak w końcówkach nie wytrzymał ciśnienia. - Zagraliśmy nieźle w ataku, ale w decydujących momentach nie daliśmy rady - przyznaje trener.
Agata Kołacz
Agata Kołacz

W drugiej kolejce PlusLigi do Radomia przyjechała drużyna MKS-u Banimex Będzin. Cerrad Czarni nie byli zbyt gościnni i w pierwszym meczu przed własną publicznością zgarnęli komplet punktów. - Gratulacje dla przeciwnika, bo przygotował się perfekcyjnie do tego spotkania. Pomimo, że była to inauguracja sezonu w radomskiej hali, gdzie różne rzeczy mogą się przydarzyć, Czarni byli skoncentrowani. Wytrzymali na najwyższym poziomie - komplementuje Damian Dacewicz.


Banimex był lepszy od Czarnych w ataku (54 procent przy 51 radomian) i w przyjęciu (48:45 procent przyjęcia pozytywnego), ale to nie wystarczyło, by zdobyć pierwsze punkty w ekstraklasie. - Myślę, że zagraliśmy nieźle w ataku, ale w końcówkach nie wytrzymaliśmy. Wszystko się mogło potoczyć inaczej, jednak ostatecznie rywale rozstrzygnęli je na swoją korzyść - ocenia opiekun będzinian. Trener przyjezdnej drużyny przyznaje, że jego podopieczni nie skupiali się na tym, z kim przyszło im rywalizować w sobotę. Celem było jak najlepsze zaprezentowanie swoich umiejętności. - Jako beniaminek nie patrzyliśmy na drugą stronę. Uważam, że Czarni mają jeszcze mocniejszy skład niż w zeszłym sezonie. Chcieliśmy zagrać jak równy z równym, ale ponownie przez nasze błędy nie było to możliwe. Padamy w tych partiach, gdzie moglibyśmy się pokusić o korzystny wynik - analizuje nasz rozmówca.
MKS nie sprostał w radomskiej hali Czarnym MKS nie sprostał w radomskiej hali Czarnym
Beniaminek z Będzina jest w tym sezonie w podobnej sytuacji, co radomianie rok temu. Czy szkoleniowiec siatkarzy z województwa śląskiego mógł liczyć na porady od trenera Czarnych, Roberta Prygla, z którym występował w reprezentacji Polski? - Organizacyjnie dostaliśmy sporo wskazówek, jak do tego sezonu w PlusLidze się przygotować - podkreśla Damian Dacewicz. Jak sam przyznaje, jego drużyna nie dokonała jednak większych transferów, tylko skupiła się na krajowych siatkarzach. - W porównaniu z Radomiem nie dokonaliśmy tak spektakularnych wzmocnień, postawiliśmy wyłącznie na polskich zawodników. Już po drugiej kolejce widzę, że mamy swoje szanse, ale brakuje nie tylko umiejętności, ale również takiej chłodnej głowy. W zeszłym roku Czarni dokonując odpowiednich transferów nie mieli podobnych problemów - ocenia szkoleniowiec MKS-u.

Maciej Pawliński: Nie mieliśmy prawa wygrać tego meczu

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×