KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Joanna Kaczor w wysokiej formie. Punkty, bloki, asy - 9. kolejka Orlen Ligi

W dziewiątej kolejce Orlen Ligi nie zabrakło bardzo dobrych występów poszczególnych siatkarek. Najwięcej punktów w tej serii spotkań zdobyła Joanna Kaczor z Impela Wrocław.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W dziewiątej serii gier w Orlen Lidze zabrakło wyrównanych pojedynków. Pięć spotkań zakończyło się już w trzech setach, a cztery partie rozegrane zostały w Legionowie, gdzie SK bank Legionovia przegrała z Impelem Wrocław 1:3. Oprócz wrocławianek w tej kolejce zwycięstwa odniosły drużyny z Bielska-Białej, Muszyny, Sopotu, Polic oraz Ostrowca Świętokrzyskiego.
Najlepszą punktującą dziewiątej kolejki Orlen Ligi była Joanna Kaczor. Tym razem siatkarka Impelu Wrocław zapisała na swoim koncie 22 punkty. O dwa "oczka" mniej zdobyła od niej atakująca PGE Atomu Treflu Sopot - Katarzyna Zaroślińska. Z dobrej strony pokazała się Malwina Smarzek, która w starciu przeciwko Impelkom zdobyła dla SK bank Legionovii Legionowo 18 punktów.

Najlepiej punktujące:
1. Kaczor - 22
2. Zaroślińska - 20
3. Smarzek - 18

Najwięcej punktów blokiem zdobyły Małgorzata LisSylwia Wojcieska oraz Agnieszka Kąkolewska. Cała trójka aż sześciokrotnie zatrzymały ataki rywalek. Po pięć skutecznych bloków na swoim koncie zapisały Dominika Sobolska i Katarzyna Połeć, a cztery punkty w ten sposób zdobyły Aleksandra Trojan i Katarzyna Brojek.

Skuteczne bloki:
1. Wojcieska, Kąkolewska, Lis - 6
2. Sobolska, Połeć - 5
3. Brojek, Trojan - 4

W tej serii spotkań aż osiem zawodniczek popisało się trzema punktowymi zagrywkami. W gronie tym znalazły się Marta Wójcik, Ana Bjelica, Sanja Malagurski, Magdalena Gryka, Katarzyna Zaroślińska, Sylwia Wojcieska, Ivana Plchotova oraz Tamara Kaliszuk.

Asy serwisowe:
1. M. Wójcik, Bjelica, Malagurski, Gryka, Zaroślińska, Wojcieska, Plchotova, Kaliszuk - 3

Naj kolejki: Joanna Kaczor

W ostatnich tygodniach atakująca Impela Wrocław prezentuje wysoką formę. Reprezentantka Polski po raz kolejny była najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny. W potyczce przeciwko SK bank Legionovii Legionowo Kaczor zdobyła 22 "oczka" i walnie przyczyniła się do zwycięstwa swojej drużyny za trzy punkty. Jeśli potwierdzi ona swoją dyspozycję w meczach Ligi Mistrzyń, to Impelki stać na sprawienie kilku niespodzianek w tych rozgrywkach.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×