Pasy gromią Słoweńców i umacniają pozycję w grupie C - relacja z meczu Asseco Resovia Rzeszów - ACH Volley Lublana

W 5. kolejce Ligi Mistrzów Asseco Resovia Rzeszów efektownie pokonała mistrza Słowenii ACH Volley Lublana 3:0, tym samym umacniając pozycję lidera grupy C.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Pierwszy set pojedynku pomiędzy rzeszowskimi Pasami, a niedawnymi zdobywcami Pucharu Słowenii - ACH Volley Lublana, choć wynik na to nie wskazuje, był jednostronną grą gospodarzy.
Bardzo dobre przyjęcie podopiecznych Andrzeja Kowala pozwoliło na swobodną grę Fabiana Drzyzgi na rozegraniu, który co chwila popisywał się różnorodnymi zagraniami ze środkowymi bloku - Piotrem Nowakowskim oraz Russellem Holmesem. Dodatkowo z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marko Ivović, który dwukrotnie popisał się efektownymi atakami nad wysokim słoweńskim blokiem. Przez całość seta wicemistrzowie Polski konsekwentnie trzymali blokiem główną armatę ACH Volley Lublana - Nathana Robertsa, co jedynie przyczyniło się do zwycięstwa pierwszej odsłony przez ekipę z Podkarpacia. Mimo aż ośmiu punktów oddanych rywalowi, Asseco Resovia wygrała partię po kończącym ataku z przechodzącej piłki Nikołaja Penczewa. Choć pierwszy set można nazwać jednostronną grą Resovii, tak drugi był nokautem w wykonaniu podkarpackiego zespołu. Od samego początku rzeszowianie przejęli kontrolę nad partię. Resovia imponowała skutecznością w ataku oraz bardzo dobrym przyjęciem, w którym prym wiedli Nikołaj Penczew oraz Krzysztof Ignaczak. Interwencje w szóstce Tomislava Šmuca nie pomogły i po kapitalnych zagrywkach amerykańskiego środkowego (20:9) Pasy zakończyły drugą partię wysoko zwyciężając 25:12.

W trzeciej odsłonie podobnie jak w dwóch pierwszych, Słoweńcy nie znaleźli sposobu na świetnie dysponowanych wicemistrzów Polski (3:8). W partii dla rzeszowian będącej formalnością, ekipa przyjezdnych popełniała coraz więcej błędów, co skutkowało niską skutecznością na kontrach (10:16). Starcie w Hali Podpromie zakończył punktowy atak Marko Ivovicia 25:16.

Asseco Resovia Rzeszów - ACH Volley Lublana 3:0 (25:19, 25:12, 25:16)

Resovia: Drzyzga, Schoeps, Holems, Nowakowski, Ivović, Penczew, Ignaczak (libero)

ACH: Kozłowski, Michalski, Flajs, Roberts, Dolegombai, Kozamernik, Plot (libero) oraz Koncilja, Klobucar, Jereb, Pokersnik

Drużyna Mecze Zwycięstwa Sety Punkty
Asseco Resovia Rzeszów 5 4-1 12:5 11
Berlin Recycling Volleys 4 2-2 10:7 8
Budvanska Rivijera Budva 4 2-2 7:9 5
ACH Volley Lublana 5 1-4 5:13 3

Czy Asseco Resovii uda się utrzymać pierwszą pozycję w grupie C Ligi Mistrzów do końca pierwszej fazy rozgrywek?