Liga Mistrzów, gr. G: Sir Safety Perugia bez większych problemów pokonała Tours VB, świetny występ Atanasijevicia

Sir Safety Perugia potrzebowała trzech setów, by pokonać Tours VB. Świetny występ zanotował były zawodnik Skry Bełchatów, Aleksandar Atanasijević, który zdobył 19 punktów.

Agata Kołacz
Początek premierowej odsłony był bardzo zacięty, do połowy tej części meczu żadna z drużyn nie osiągnęła większej przewagi. Po drugiej przerwie technicznej miejscowi "weszli na wyższe obroty" i z 16:15 zrobiło się 21:16. Siatkarze z Perugii takiej szansy nie zmarnowali, a jednym z kluczowych elementów okazał się blok (4 "oczka" w tym elemencie).
Po zmianie stron wydawało się, że Włosi przejmą inicjatywę i do połowy seta faktycznie dyktowali warunki, jednak w decydującym fragmencie rywal zniwelował straty i o wyniku decydowała zacięta końcówka. Ekipa z Francji nie wytrzymała ciśnienia i było już 2:0.

Tours VB starał się z całych sił, by przedłużyć swoje szanse w tym spotkaniu, dlatego początek partii numer trzy był zacięty. Zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego rozkręcali się powoli, ale na drugą przerwę techniczną schodzili już z pięciopunktowym prowadzeniem. Dowieźli je do końca i mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Świetne zawody rozegrał Aleksandar Atanasijević, który był najlepiej punktującym meczu. Zapisał na swoim koncie 19 "oczek", w tym 15 atakiem (71-procentowa skuteczność!), 2 blokiem i 2 zagrywką. Warto także podkreślić, że podopieczni Nikoli Grbicia w trzech setach popełnili tylko 9 błędów.

Sir Safety Perugia - Tours VB 3:0 (25:19, 25:23, 25:20)

Perugia: De Cecco, Maroutti, Buti, Atanasijević, Fromm, Beretta, Giovi (libero) oraz Barone, Vujevic, Fanuli (libero).

Tours: Klikenberg, Mc Donnell, Araujo Pinheiro, Antonov, Smith, Konecny, Exiga (libero) oraz Bazin, Gardien, Bartos.