Puchar CEV: Łukasz Żygadło nie wystąpił, ale jego zespół awansował do fazy challenge

W meczu rewanżowym 1/4 finału Pucharu CEV, Trentino Volley tym razem bez Łukasza Żygadły w składzie ponownie uporała się z rumuńskim zespołem SCM CSU Craiova

Tomasz Rosiński
Ekipa z Trydentu już w pierwszych dwóch setach, które wygrała kolejno do 15 i 16, zapewniła sobie awans do kolejnej rundy Pucharu CEV. Trydentyczycy mieli moment dekoncentracji w trzeciej partii (20:25), jednak w czwartej odsłonie postawili kropkę nad "i" (25:15), wygrywając pojedynek 3:1.
Żygadło tym razem spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności na rozegraniu otrzymał Simone Giannelli.

Wyniki czwartkowych spotkań rewanżowych 1/4 finału Pucharu CEV:

Trentino Volley - SCM CSU Craiova 3:1 (25:15, 25:16, 20:25, 25:15)

Trentino Volley: Giannelli (5), Kazijski (14), Birarelli (3), Nemec (8), Lanza (14), Burgsthaler (10), Colaci (libero) oraz Sole (3), Nelli (6), Mazzone (2), Fedrizzi (5).

SCM CSU Craiova: Bicanin, Ghionea (11), Voinea (5), Lica (4), Milev (13), Turanjanin (1), Maries (libero) oraz Vilcelean (6), Ene (2), Marciu (1), Ion (2), Manda.

Pierwszy mecz: 3:0 dla Trentino Volley. Awans: Trentino Volley.

***

Arkas Izmir - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 27:25, 25:16), złoty set - 10:15

Pierwszy mecz: 3:0 dla dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Awans: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Awans do fazy challange uzyskały: Trentino Volley, Euphony Asse-Lennik, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Dynamo Moskwa. Te zespoły zmierzą się z drużynami, które odpadną z rywalizacji w Lidze Mistrzów. Pierwsze spotkania w etapie challange odbędą się od 3 do 5 marca 2015 roku.

Mecz przegrany, "złoty set" wygrany! Kędzierzynianie grają dalej! - relacja z meczu Arkas Izmir - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle