Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Andrea Gardini: Zespół wciela moją ideę

Po wygranym przez Indykpol AZS Olsztyn spotkaniu z ZAKSĄ Andrea Gardini chwalił swoją ekipę, a trener Sebastian Świderski obiecywał - W Warszawie postaramy się wyjść lepiej zmotywowani.

Edyta Gwóźdź
Edyta Gwóźdź
W czterech setach uporał się Indykpol AZS Olsztyn z przeciwnikiem z Kędzierzyna-Koźla. Oba zespoły w trakcie bieżącego sezonu przeżywały rozmaite problemy, ale tym razem to ten niżej notowany był górą. - Spotkaliśmy się ze wspaniałym zespołem, ale rozumiemy, że ma on wiele problemów - z podróżą, z wieloma rozgrywkami, z problemami fizycznymi. Ale mój zespół zagrał świetne spotkanie. - cieszył się po meczu trener Andrea Gardini.
- Był waleczny, był jednością na boisku. Oczywiście popełnialiśmy też trochę błędów. Ale jestem zadowolony, że zespół wciela moją ideę, aby nie używać tylko siły, żeby różnicować grę. Jesteśmy jednym z tych "mniejszych" zespołów i bardzo potrzebujemy punktów. Cieszę się, że tym razem je mamy.Sebastian Świderski, trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle starał się nieco usprawiedliwiać swoich podopiecznych. - W Olsztynie w rundzie zasadniczej nie wygraliśmy od czterech lat. Nie udało się także tym razem. Gwoli pewnego usprawiedliwienia powiem, że większość zawodników wróciła z wyjazdu do Turcji. Po 14 godzinach podróży wylądowaliśmy o 20:30 w piątek, nie było więc czasu na regenerację i wypoczynek. Jak było widać, "paliwa" wystarczyło na dwa sety.
Kłopoty zdrowotne ostatnio są plagą kędzierzynian, ale w Olsztynie do zespołu dołączyła już większość kontuzjowanych. - Cieszę się z tego powodu, że po kontuzjach jest już trochę szerszy skład. - trener szukał pozytywów. - Jednak jeszcze nam daleko do optymalnej formy i pełnego składu, w którym moglibyśmy wystąpić. AZS był lepszy w każdym elemencie, ale mogę nam zarzucić, że jeśli przy idealnym przyjęciu popełniamy sześć błędów w ataku i siedem razy jesteśmy zablokowani, to to jest bardzo dużo. W dzisiejszej siatkówce wygrywa się atakiem. Można nie mieć innych elementów, ale jeśli ma się atak, spotkanie wygląda dużo lepiej. W tym meczu tego zabrakło. Teraz mamy tydzień spokojnego treningu. Zrobimy wszystko, żeby w Warszawie przystąpić do meczu lepiej zmotywowani i w ten sposób go wygramy.

Siłą rzeczy w zupełnie innym nastroju był rozgrywający i kapitan ekipy z Warmii i Mazur Maciej Dobrowolski. Wtórował swojemu trenerowi w pochwałach dla zespołu. - Jak pokazują statystyki, w każdym elemencie byliśmy trochę lepsi, o jeden procent, czy pół. Ale tak naprawdę cieszy mnie sama gra zespołu. Jak na nas zagraliśmy nieźle. Na boisku pojawili się prawie wszyscy i każdy coś wniósł. Zmiany były trafione. Cieszy to tym bardziej, że graliśmy z jednym z czołowych zespołów. Teraz wchodzimy do gry z ekipami, z którymi będziemy się bili o jak najlepszą pozycję przed play-offami.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×