Końcówki należały do gospodarzy - relacja z meczu Jastrzębski Węgiel - Transfer Bydgoszcz

W meczu 24. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali na własnym parkiecie Transfer Bydgoszcz 3:0. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrany został Guillaume Quesque.

Natalia Witczyk
Początek sobotniego pojedynku należał do gości, którzy po skutecznych zagrywkach Konstantina Cupkovicia wypracowali sobie trzy "oczka" przewagi (3:6). Siatkarzom Jastrzębskiego Węgla udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą punktowych bloków i od tego momentu na boisku trwała wyrównana walka (9:9). Kolejne prowadzenie, podopieczni Vitala Heynena osiągnęli po błędach jastrzębskiej drużyny (12:14). Gospodarze mieli problemy ze skończeniem akcji, natomiast Transfer Bydgoszcz spokojnie wykorzystywał kontrataki, prowadząc na drugiej przerwie technicznej 16:14. W końcówce jastrzębianie odrobili stratę do drużyny z Bydgoszczy, a dobrymi uderzeniami popisywał się Krzysztof Gierczyński (21:21). Ostatecznie, po zaciętej walce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Roberto Piazzy, wygrywając 27:25.
Do drugiej partii bydgoski zespół przystąpił bardzo zmotywowany, jednak po czteropunktowej serii w polu serwisowym Guillaume'a Quesque, jastrzębianie prowadzili 8:4 podczas pierwszej przerwy technicznej. Z akcji na akcję gra Transferu rozkręcała się, czego konsekwencją była wypracowana przewaga (10:12). Gdy wydawało się, że ekipa Vitala Heynena ponownie złapała swój rytm, skuteczna gra na siatce gospodarzy pozwoliła im nie tylko zniwelować przewagę rywali, ale także samemu objąć prowadzenie (16:14). W końcówce Jastrzębski Węgiel spokojnie kontrolował przebieg tego seta i nie pozwolił drużynie z Bydgoszczy na doprowadzenie do remisu (22:19). Jednak ta sztuka udała się gościom, ale ostatni punkt w secie zdobył Michał Łasko (25:23). Prowadzeniem zawodników Transferu Bydgoszcz rozpoczęła się trzecia odsłona (2:6). Podopieczni Vitala Heynena dobrze prezentowali się w obronie, ale podobnie jak w poprzednich setach, jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną roztrwonili przewagę (7:8). Od tego momentu na boisku trwała wyrównana walka, a na mocne ataki Michała Łasko odpowiadał Konstantin Cupkovic (12:12). Serbski przyjmujący był niezwykle skuteczny w kolejnych akcjach, które pozwoliły bydgoszczanom odskoczenie od przeciwników na trzy "oczka" (13:16). Po chwili na tablicy wyników ponownie pojawił się remis, bowiem błędy w ataku pozwoliły podopiecznym Roberto Piazzy złapać kontakt z rywalami (18:18). Jednak w końcówce ponownie skuteczniej prezentowali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla (22:21). Ostatni punkt zdobył atakiem po skosie Guillaume Quesque (25:23).

Jastrzębski Węgiel - Transfer Bydgoszcz 3:0 (27:25, 25:23, 25:23)

JW: Masny, Gierczyński, Pajenk, Łasko, Quesque, Kosok, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Filippov, Czarnowski.

Transfer: Woicki, Waliński, Duff, Jarosz, Cupković, Gunia, Nally (libero) oraz Jurkiewicz, Marshall, Wolański.

MVP: Guillaume Quesque (Jastrzębski Węgiel)