Takiej ławki można pozazdrościć - relacja z meczu Chemik Police - Nafta Piła

Chemik Police pokonał Naftę Piła 3:0. Policzanki zagrały drugim składem, jednak tylko w trzecim secie pozwoliły rywalkom na nawiązanie wyrównanej walki.

Rafał Kuliga
Przed pojedynkiem Justyna Raczyńska została przywitana gromkimi brawami. Jednak na tym kurtuazja się skończyła. Gospodynie szybko uzyskały kilkupunktową przewagę. Dobrze zagrywała Anna Werblińska. Chemik był skuteczny w kontrze i zrobiło się 8:3. W drugiej części partii policzanki odrobinę obniżyły loty. Wkradło się rozluźnienie, a rywalki zniwelowały straty do trzech oczek. Przyjezdne popełniały jednak masę niewymuszonych błędów. Nieporozumienia, podwójne odbicia, niedokładne dogrania - takie pomyłki doprowadziły do zwycięstwa Chemika 25:17
Druga partia przebiegała bliźniaczo podobnie do pierwszej. Policzanki szybko zbudowały przewagę dobrym serwisem i blokiem. Skutecznie w kontrach atakowały Izabela Kowalińska i Aleksandra Jagieło. Przy stanie 11:5 o czas poprosił Łukasz Przybylak. Przerwa jednak niewiele zmieniła. Agnieszka Rabka rozgrywała swobodnie. Często stosowała przerzut do prawego skrzydła lub wrzucała krótką. Rywalki straciły ochotę do walki i zaczęły atakować siłowo, co często kończyło się blokiem lub zbiciem w siatkę. Wyróżniała się jedynie Volha Pauliukouskaya, walcząc o każdą piłkę i podbijając mocne zbicia rywalek. Set zakończył się wysokim zwycięstwem policzanek 25:13.

Trzecia odsłona zaczęła się odrobinę inaczej. Nafta grała ambitnie w obronie, a w kontrze skuteczność utrzymywała Raczyńska. Wybijała blok do prostej i umiejętnie plasowała w wolne pole (6:8). Gospodynie wzięły się do odrabiania strat. Dobry blok Katarzyny Gajgał-Anioł dał Chemikowi prowadzenie 13:12. Nafta grała ambitnie i nie pozwalała rywalkom odskoczyć. Jednak mistrzynie Polski co jakiś czas zdobywały po dwa-trzy oczka w jednym ustawieniu i spokojnie zwyciężyły 25:18.

Chemik Police - PGNiG Nafta Piła 3:0 (25:17, 25:13, 25:18)

Chemik: Rabka, Kowalińska, Gajgał-Anioł, Mróz, Jagieło, Werblińska, Krzos (libero).

Nafta: Jarmoc, Konieczna, Wawrzyniak, Stencel, Krawulska, Raczyńska, Pauliukoskaya (libero) oraz Nadziałek, Skorupka, Sobczak.

MVP: Katarzyna Mróz (Chemik).