Superliga: Biełogorie Biełgorod z drugą porażką w lidze

W 24 kolejce rosyjskiej Superligi siatkarze Biełogorie Biełgorod przegrali 0:3 z wicemistrzem Rosji, Lokomotiwem Nowosybirsk.

Dorota Mleczak

Trener Giennadij Szipulin dał odpocząć swoim podstawowym graczom przed decydującym meczem Ligi Mistrzów z Halkbankiem Ankara. Do Nowosybirska nie przyjechali między innymi Dmitrij Muserski, Georg Grozer oraz Dragan Travica.

Mecz rozpoczął się od błędów w zagrywce obu drużyn. Do pierwszej przerwy technicznej gra była wyrównana, mimo słabszej formy Lukasa Divisa, gospodarze utrzymywali dwupunktową przewagę. Najwięcej emocji przyniosła końcówka seta, kiedy przy stanie 20:17 dla Lokomotiwu na zagrywce pojawił się Maksim Żigałow. Rosyjski atakujący dwukrotnie ustrzelił przeciwnika. Jednak jego dobra postawa w serwisie nie wystarczyła na Camejo i spółkę.
W drugiej partii, podobnie jak w poprzedniej zawodnicy dali koncert błędów. Podopieczni Giennadija Szipulina nie radzili sobie w żadnym elemencie. Dmitrij Ilinych nie potrafił skończyć większości ataków, a wtórował mu Maksim Żigałow z nieco ponad dwudziestoprocentową skutecznością. Nie pomogły zmiany w ekipie gości, bowiem po drugiej stronie siatki dobrze spisywał się Denis Zemczenok i Kubańczyk Oreol Camejo. Wicemistrzowie Rosji bez większych problemów wygrali tę partię.

Ostatnia odsłona meczu niczym nie różniła się od poprzednich. Przyjmujący z Biełgorodu mieli coraz większe problemy w zdobywaniu punktów. Nie zdołali odrobić strat, a każdy ich błąd wykorzystywała drużyna Andrieja Woronkowa. Lokomotiw Nowosybirsk dzięki temu zwycięstwu wzmocnił swoją pozycję na czwartym miejscu. Siatkarze z Biełgorodu niezmiennie są liderem tabeli, ale prowadzą już tylko jednym punktem.

Podsumowanie XXIV kolejki rosyjskiej Superligi
Lokomotiw Nowosybirsk - Biełogorie Biełgorod 3:0 (25:23, 25:16, 25:19)
Kuzbass Kemerowo - Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 25:19)
Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Gazprom-Jugra Surgut 3:2 (25:23, 21:25, 26:24, 18:25, 15:8)
Ural Ufa - Prikamie Perm 2:3 (25:23, 23:25, 18:25, 25:23, 13:15)
Dynamo Krasnodar - VC Grozny  3:0 (25:16, 25:15, 25:21)
Dynamo Moskwa - Zenit Kazań 1:3 (20:25, 25:23, 22:25, 17:25)
Gubernija Niżny Nowogród - Neftjanik Orenburg 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 21:25, 15:8)
Superliga: Seria zwycięstw Zenitu Kazań! Hit kolejki dla mistrza Rosji