Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Siatkarze z Resovii i Skry w szóstce pierwszych meczów II rundy play-off Ligi Mistrzów 2014/15

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) wybrała najlepszą drużynę pierwszych meczów II rundy play-off Ligi Mistrzów. W tym zestawieniu znalazło się dwóch graczy Resovii i jeden z PGE Skry.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Za swój występ w ostatnich spotkaniach LM zostali wyróżnieni: rozgrywający Luciano De Cecco, atakujący Maksim Michajłow, środkowi Russell Holmes i Karol Kłos, przyjmujący Nikołaj Penczew oraz Wilfredo Leon, a także libero Andrea Giovi.


De Cecco zaprezentował się lepiej niż jego vis a vis Nicolas Uriarte i miał spory wpływ na zwycięstwo Sir Safety Perugia z PGE Skrą Bełchatów. Natomiast Michajłow był trudny do zatrzymania dla siatkarzy Halkbanku Ankara i wygranym przez Zenit Kazań pojedynku zdobył 16 punktów, atakując z 65-procentową skutecznością.

Holmes zagrał przeciwko Lokomotiwowi Nowosybirsk jedno ze swoich lepszych spotkań w barwach rzeszowskiej drużyny. Amerykanin zdobył łącznie 9 punktów (5-atak, 4-blok), kończąc 71 procent swoich akcji w ofensywie. Kłos w rywalizacji z wicemistrzami Italii wywalczył dla bełchatowian 7 oczek (5-atak, 2-blok), przy 63-procentowej skuteczności w ataku.

Penczew był motorem napędowym Resovii w starciu z podopiecznymi Andrieja Woronkowa. Bułgar zapisał na swoim koncie 15 punktów (14-atak, 1-blok; 70-procentowa skuteczność w ataku), zaś przyjmował pozytywnie na poziomie 56-procent, a perfekcyjnie z 28-procentową skutecznością. Leon rozegrał świetne zawody przeciwko mistrzowi Turcji, zdobywając 20 oczek (najlepiej punktujący potyczki), przy czym skończył 64 procent swoich zbić.

Giovi starał się dbać o dobre przyjęcie oraz defensywę zespołu z Perugii i udanie wywiązał się ze swoich zadań. Włoch przyjmował pozytywnie na poziomie 63 procent, natomiast perfekcyjnie z 34-procentową skutecznością.

Najlepsza drużyna pierwszych meczów II rundy play-off Ligi Mistrzów według Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV):

Rozgrywający: Luciano De Cecco (Sir Safety Perugia)

Atakujący: Maksim Michajłow (Zenit Kazań)

Środkowi: Russell Holmes (Asseco Resovia Rzeszów), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów)

Przyjmujący: Nikołaj Penczew (Asseco Resovia Rzeszów), Wilfredo Leon (Zenit Kazań)

Libero: Andrea Giovi (Sir Safety Perugia)

LM: Wielka Resovia na Syberii! - relacja z meczu Lokomotiw Nowosybirsk - Asseco Resovia Rzeszów LM: Cenny punkt żółto-czarnych - relacja z meczu Sir Safety Perugia - PGE Skra Bełchatów

Kto był Twoim zdaniem najlepszym zawodnikiem pierwszych meczów II rundy play-off Ligi Mistrzów 2014/15?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
CEV
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×