KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nimir Abdel-Aziz: Nie wiem, czy teraz prezentujemy wyższy poziom

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczy o 5. pozycję w PlusLidze z Transferem Bydgoszcz. - Gramy na większym luzie i spisujemy się nieźle - przyznał jej holenderski zawodnik.

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Dwa pewne zwycięstwa kędzierzynian nad lubinianami (3:1, 3:0) w półfinałowych meczach o miejsca 5-8. udowodniły, że w chwili obecnej podopieczni Sebastiana Świderskiego prezentują po prostu wyższą formę. W połączeniu z lepszym na papierze składzie personalnym dała im ona efekt w postaci rehabilitacji za dwa nieudane występy przeciwko Cuprumowi w fazie zasadniczej. Zakończyły się one porażkami ZAKSY 2:3 i 0:3. Siatkarz Trójkolorowych nie potrafił jednak wskazać jednej szczególnej rzeczy, która zdecydowała o takiej zamianie ról.
- Ciężko powiedzieć, jaki był klucz do pokonania ekipy z Lubina. Teraz wywarliśmy na niej presję, ale znajdujemy się też obecnie w zupełnie innym momencie rozgrywek. Trzeba pamiętać, że Cuprum był bardzo blisko wygrania ćwierćfinałowej rywalizacji z Jastrzębskim Węglem i awansu do półfinału. Po jej przegraniu z lubinian nieco uszło powietrze i może dlatego zaprezentowali się nieco gorzej niż w sezonie regularnym. My natomiast pokazaliśmy dobrą siatkówkę, lecz osobiście wolałbym odnieść te dwa zwycięstwa w fazie zasadniczej i przystąpić do play-offów z nieco lepszej lokaty - skomentował Nimir Abdel-Aziz.

Obserwując bacznie poczynania ZAKSY w ciągu ostatniego miesiąca, śmiało można wysnuć wniosek, że jej forma przyszła zbyt późno. Niektórzy zawodnicy, jak choćby atakujący Kay van Dijk i środkowy Jurij Gladyr, pokazują obecnie swoją zdecydowanie najlepszą dyspozycję w sezonie. Tezę głoszącą o najwyższej formie całej drużyny niekoniecznie popiera jednak rozgrywający kędzierzynian.

- Możliwe, że patrząc z boku nasza postawa wygląda lepiej, ale ranga rozgrywanych aktualnie pojedynków także jest inna. Czasami sprawiają one trudność, ponieważ z tyłu głowy ciągle siedzi myśl, iż nie mamy już szans na mistrzostwo. Prawdopodobnie gramy na większym luzie, spisujemy się nieźle, ale nie wiem, czy prezentujemy wyższy poziom niż wcześniej - wytłumaczył 22-latek.
Blok, podobnie jak zagrywka, jest bardzo mocną bronią Nimira Abdel-Aziza Blok, podobnie jak zagrywka, jest bardzo mocną bronią Nimira Abdel-Aziza
Oficjalnie można już stwierdzić, że kędzierzynianie zakończą sezon 2014/2015 bez żadnego trofeum. W rozgrywkach ostatniej szansy, Pucharze CEV, nie sprostali oni w półfinale faworyzowanemu Energy T.I. Diatec Trentino, dwukrotnie przegrywając po zaciętych bojach (2:3 i 1:3). - U siebie zagraliśmy dobre spotkanie i ciągle pozostawaliśmy po nim w grze. Do Włoch jechaliśmy oczywiście z chęcią wygrania meczu. W Trydencie przeciwnicy wypadli pozytywnie, lecz uważam, że my nie zaprezentowaliśmy się tam tak korzystnie jak w Kędzierzynie-Koźlu. Z pewnością jesteśmy nieco rozczarowani, ponieważ mieliśmy swoje szanse. W najważniejszych momentach nie pokazaliśmy jednak naszej najlepszej siatkówki - wyjaśnił Abdel-Aziz.

Reprezentant Oranje spędzał w ciągu kilku ostatnich miesięcy na boisku znacznie mniej czasu niż doświadczony Paweł Zagumny. Młody siatkarz nie potrafił jednak jeszcze jednoznacznie określić, czy zdecyduje się na kontynuowanie swojej kariery w ZAKSIE. - Mój kontrakt się kończy, ale nie wiem, czy zostanę czy też nie. To zależy to od wielu czynników - zakończył tajemniczo.

Czy Nimir Abdel-Aziz powinien zostać w ZAKSIE na kolejny sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×