Sada Cruzeiro obronił tytuł mistrza Brazylii, Ricardo Lucarelli i spółka ze srebrnymi medalami

W meczu finałowym Superligi, Sada Cruzeiro pokonał SESI Sao Paulo i został mistrzem Brazylii, broniąc tytułu sprzed roku.

Tomasz Rosiński

Ekipa z Sao Paulo tylko w inauguracyjnej partii potrafiła przeciwstawić się ofensywnej sile Sady, zwyciężając I seta 25:21. W kolejnych odsłonach swoją grę poprawili Joandry Leal i spółka, dzięki czemu wygrali następne trzy sety (kolejno do 19, 25 i 19), a cały pojedynek 3:1. To trzeci mistrzowski tytuł w historii drużyny z miasta Contagem.

Sada Cruizero - SESI Sao Paulo 3:1 (21:25, 25:19, 27:25, 25:19)

Sada Cruzeiro: William (1), Wallace (15), Filipe (2), Leal (15), Isac (10), Eder (3), Serginho (libero) oraz Winters (3), Aan, Douglas, Fernando.

SESI Sao Paulo: Lucarelli (11), Murilo (8), Lucas (11), Marcelinho, Theo (17), Riad (9), Sergio (libero) oraz Rafa, Mauricio, Thiaguinho, Rogerio.