WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Była zawodniczka Budowlanych zagra w Brazylii

[tag=30730]Courtney Thompson[/tag] została oficjalnie zaprezentowana jako następczyni słynnej [tag=20915]Fofao[/tag] w zespole Rexony Ades Rio de Janeiro, tegorocznym mistrzu brazylijskiej Superligi.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

- Courtney w ciągu swojego dwuletniego pobytu w naszym klubie była przykładem prawdziwie sportowej postawy dla wszystkich młodych, poza tym sporo zawdzięczamy jej formie godnej mistrzyni świata. Dziękuję naszej kapitan w imieniu całego klubu i życzę jej sukcesów na igrzyskach olimpijskich oraz w całej karierze - powiedział prezes Volero Zurych, Stav Jacobi. Powtarzana od dawna plotka okazała się prawdą i Courtney Thompson w przyszłym sezonie dołączy do Rexony Ades Rio de Janeiro, złotego medalisty tegorocznego sezonu brazylijskiej Superligi.

31-letnia rozgrywająca i była zawodniczka Budowlanych Łódź będzie musiała zastąpić w nowym klubie legendę żeńskiej siatkówki Fofao, która zakończyła w tym roku sportową karierę. Reprezentantka USA nie odczuwa jednak z tego powodu ogromnej tremy: - Dzięki Volero miałam możliwość przez dwa lata występować w klubie na najwyższym światowym poziomie. Cenię sobie doświadczenie, jakie przez ten czas zebrałam w Lidze Mistrzyń, na pewno pomoże mi ono w nowym środowisku. Wspaniałym pożegnaniem z drużyną i osobistym zaszczytem dla mnie był z pewnością medal Klubowych Mistrzostw Świata - tak żegnała się ze szwajcarską drużyną i jej kibicami Thompson. Przypomnijmy, że nowy klub Amerykanki uległ w walce o brąz tegorocznych KMŚ właśnie Volero Zurych.

Obecnie siatkarka przygotowuje się wraz z kadrą narodową do najważniejszych imprez nadchodzącego sezonu reprezentacyjnego, a także przyszłorocznych igrzysk. Odbędą się one właśnie w Rio de Janeiro i jak przyznała sama zawodniczka, rok spędzony w tym mieście i drużynie pod wodzą Bernardo Rezende z pewnością będzie pomocny w kontekście turnieju olimpijskiego.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
volerozurich.ch/inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×